אריה שיף ואשתו הלכו לישון אמש בביתם שבערד, ולא דמיינו שכעבור שעות ספורות יתעוררו אל תוך אירוע שיטלטל את חייהם. מעט אחרי חצות זיהה שיף אדם חשוד שמנסה לפרוץ אל רכבו. הוא נטל את נשקו, יצא החוצה וירה לעבר החשוד - שמת בהמשך מפצעיו. מאוחר יותר סיפר למשטרה שהתכוון לפגוע בגלגלים בלבד, במטרה למנוע את גנבת הרכב. היום (ראשון) לקראת השעה 13:00 קבע בית המשפט כי הוא ישוחרר למעצר בית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בבאר שבע ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של שיף בשלושה ימים, בטענה למסוכנות. סנגורו של שיף, עו"ד עידן שני ממשרדו של עו"ד ששי גז, טען מנגד: "זה בדיוק התיק שלא דרוש בו שום מעצר. בשנייה שלקחנו את האקדח עילת המסוכנות אויינה. אדם בן 70, מתנדב במשטרה 30 שנה, בלי אבק של עבר פלילי. נשאר אירוע לא נעים".

לאחר ששמעה את הצדדים קבעה השופטת כי אפשר לשחרר את שיף למעצר בית, והדבר לא יפגע בהמשך החקירה. "החשוד התקשר למשטרה ולשירותי ההצלה והזמין אמבולנס", ציינה השופטת. "את הנשק שבו עשה החשוד שימוש הוא מחזיק ברישיון, והתנדב בעברו במשטרת ישראל". לדבריה, בנסיבותיו מיוחדות אלה אין הצדקה להמשיך ולהחזיקו במעצר.

זירת הירי בפורץ רכב, ערד (צילום: החדשות 12)
זירת האירוע בערד, הלילה | צילום: החדשות 12

נציג המשטרה אמר בדיון כי קיימות ראיות לכאורה שקושרות את החשוד לביצוע הירי וכי החשוד אף קושר את עצמו לאירוע. לצד זאת, אישרה המשטרה כי לטענת החשוד הוא לא התכוון לפגוע במנוח, בן 36 מאל-אטרש שבפזורה הבדואית, שספג פגיעה בראשו. 

"הוא אדם טוב, לא מגיע לו לעבור דבר כזה"

אשתו של שיף שוחחה עם N12 בעודה ממתינה בבית משפט השלום בבאר שבע. "אני עייפה, לא ישנו כל הלילה", סיפרה. "זה קשה, תחושה של ייאוש. לא מגיע לבעלי שהוא יעבור את זה. הוא אדם שיודע רק לתת. הוא נותן בלב רחב לכל אחד שהוא אפילו לא מכיר. מתנדב בכל נקודה שצריך. אין שום מילה שלילית שאפשר להגיד עליו. הוא לא חשב בחיים שלו שהוא יעבור קטע כזה. אני לא יודעת איך לעכל את זה, סיטואציה הזויה".

ד' מתארת את בעלה כאדם שמרבה להתנדב ולתרום לזולת, ומספקת דוגמה טרייה לכך מסוף השבוע האחרון: "היינו בחופש, וקראו לו מקבוצת 'ידידים' שהוא חבר בה, לעזור בחילוץ", אמרה. "כמעט התהפכנו עם הרכב. היה בוץ והיה קשה, אבל הוא לא ויתר. השארנו חברים בטיול ויצאנו לחלץ. זו דוגמה לדבר קטן שקרה עכשיו". נוסף על ההתנדבות ב"ידידים", מסבירה ד', בעלה הוא גם יו"ר צוות גמלאי צה"ל בערד, ומתנדב ב"יד שרה" ובמשטרה.

"אני דואגת, זה אדם שעבר את גיל 70", מוסיפה אשתו של שיף. "הוא לא בריא במאה אחוז, לוקח כדורים ללב וללחץ הדם. והקורונה... הכול ביחד מדאיג, זה קשה". עוד סיפרה כי בשנת 97' איבדו השניים את בנם הבכור שנהרג בתאונת דרכים. בן 23 במותו.