שלושה שבועות לאחר הקטטה האלימה בבאר שבע שבה נדקר למוות לירון פחימה ז"ל, בית המשפט החליט היום (ראשון) באופן חריג לשחרר את החשוד ברצח, קטין בן 17, למעצר בית בשל טענתו כי פעל מתוך הגנה עצמית. פרקליטו של החשוד בירך על ההחלטה: "אין בנמצא ראיות לכאורה באשמת רצח, אפילו לא במודעות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני כשלושה שבועות נרצח פחימה ז"ל בקטטה בין כנופיות ברחוב נצר חזני בבאר שבע. שעות לפני הרצח תועד פחימה חוגג את יום הולדתו ה-21 עם חבריו. עוד באותו הלילה עצרה המשטרה כמה חשודים, ביניהם שני אחים בני 17 ו-22. עם התקדמות החקירה שוחררו כל החשודים, למעט שני האחים. בן ה-17 חשוד כי תקף את פחימה באמצעות אלה ורצח אותו, ואילו אחיו בן ה-22 חשוד במעורבות באירוע.

זירת הרצח בבאר שבע (צילום: מצלמת רחוב)
לירון פחימה ז"ל | צילום: מצלמת רחוב

פרקליטות מחוז דרום הצהירה כי בכוונתה להגיש תוך ימים ספורים כתב אישום חמור בגין רצח בכוונה תחילה כנגד החשוד, אלא שבהחלטה חריגה ולמרות תיעוד האירוע קבע היום השופט רון סולקין כי יש לשחררו מיד למעצר בית, "היות וקמה לו טענה של הגנה עצמית".

סנגורו של החשוד, עו"ד מוחמד רחאל ועו"ד אור בן שאנן ממשרדו, בירכו על ההחלטה: "השופט סולקין שבר את המוץ מן התבן ובחן את התיק בראייה כללית ובשבע עיניים כפי שמצופה מכל ערכאה שיפוטית בת דעת. השופט מצא כי אין בנמצא ראיות לכאורה באשמת רצח, אפילו לא במודעות. זוהי החלטה אמיצה ביותר ומחויבת המציאות שמשליכה על כל ההליך".

עו"ד מוחמד רחאל (צילום: חדשות)
פרקליטו של החשוד, עו"ד מוחמד רחאל | צילום: חדשות

"ידוע שככלל בתי המשפט לא משחררים בשלב הצהרת התובע", הוסיפו הפרקליטים. "עם זאת, הקביעות השיפוטיות שניתנו היום על סמך סרטון אבטחה ועל סמך טענות ההגנה שמוצאות אחיזה במציאות לא באות בכדי".

בסרטון ממצלמת האבטחה נראים פחימה וצעירים נוספים נפגשים ולוחצים ידיים. בשלב מסוים שולפים הנוכחים סכינים נשלפים ומתחילים לתקוף אחד את השני. פחימה וצעיר נוסף שנדקר פונו עצמאית מהמקום על ידי חבריהם. ברחוב נצר חזני שבבאר שבע הם חברו לצוותי מד"א שפינו אותם לבית החולים סורוקה בעיר, שם נקבע מותו של פחימה.