פרסום ראשון: המשטרה פתחה היום (חמישי) בחקירה בחשד כי אנשי צוות בבית אבות בבאר שבע התעללו בקשישה אילמת-חירשת המרותקת לכיסא גלגלים. הקשישה בת ה-85, שנחבלה בידיה, סיפרה על כך בשפת הסימנים לקרובת משפחה, שמחתה על התנהלות בית האבות ותיארה: "היא בכתה כמו תינוקת". לדבריה, הנהלת בית האבות ניסתה להניא אותה מלהתלונן על המקרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לקשישה, שמתגוררת מזה עשור בבית האבות, אין ילדים משלה. בעלה נפטר לפני 19 שנים, ומאז שנפלה היא כבר אינה עצמאית. בעבר היא כבר התלוננה על אלימות כלפיה. לילך, קרובת משפחה של הקשישה, סיפרה: "אתמול כשנפגשנו איתה היא היתה חבולה. שאלנו מה קרה? היא הסבירה בשפת הסימנים שהרביצו לה ודחפו אותה. היא בכתה והייתה נסערת".

לילך הוסיפה כי קרוביה של הקשישה פנו לעובדת הסוציאלית של בית האבות, שאמרה שהנושא בבדיקה. "דיברנו עם ההנהלה שאמרה שהמנהלת בחופשה בצפון, וניסתה לשכנע אותנו לא להתלונן. הגשנו תלונה במשטרה וביקשנו לראות אותה היום, אך נאמר לנו שאי אפשר. הם טוענים שהרופא בדק אותה ושאין לה שברים".

"היא מתלוננת שלא מתנהגים אליה יפה. איך אפשר להפעיל כוח על קשישה בת 85? איך אפשר להרביץ לה?", שאלה לילך. "היא לא תשקר, אני מאמינה לה. היא בכתה כמו תינוקת וביקשה שמישהו יגיע כדי לספר לו. אני רואה בעיניים שלה שהיא בוכה כבר כמה ימים. זו פגיעה בחסר ישע. רוב הקשישים מנותקים מהמשפחות שלהם ועכשיו עוד יותר בגלל הקורונה. מדוע בית האבות לא עדכן את המשפחה שהיא חבולה כולה? אחת העובדות רמזה לנו ואמרה 'אל תשתקו'".

גורם במשטרה מסר כי "המשטרה מתייחסת לתלונה בכובד ראש נוכח העובדה שמדובר בקשישה אילמת וחירשת שמתקשה להביע את עצמה. אנחנו נשמש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי להגיע לחקר האמת".