פרשת האונס הקבוצתי של בת ה-16 בחדר 216 במלון הים האדום באילת: הפרקליטות הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע 11 כתבי אישום נגד שני גברים בני 27 תושבי חדרה. בנוסף שמם גם הותר לפרסום: איליזיר מאירוב, יליד 1993, ואיסי רפאילוב, יליד 1992 - שניהם בעלי עבר פלילי שבגינו ריצו מאסרים בפועל. כמו כן הוגשו כתבי אישום נגד שני אחים תאומים קטינים בני 17 תושבי יישוב בדרום, גם הם נאשמים באונס, אך שמם לא יותר לפרסום. הפרקליטות הגישה גם כתבי אישום נגד 7 מעורבים אחרים בפרשה בגין סיוע לאונס, אי-מניעת פשע וקשירת קשר לביצוע פשע. הפרקליטות מבקשת לעצור את מאירוב, את רפאילוב ו-5 קטינים נוספים עד תום ההליכים. בעניינם של יתר הנאשמים, הסכימה הפרקליטות לשחרורם בתנאים מגבילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רותם יוחנני-הר ציון, הנאשמים איליזיר מאירוב ואיסי רפאילוב בני ה-20 מחדרה, ושני התאומים בני ה-17 מהדרום, ביצעו עבירות של אינוס בנסיבות מחמירות שלא בהסכמתה החופשית של הנערה ותוך ניצול מצב שמונע ממנה לתת הסכמה חופשית, ובהיותם בחבורה.

יתר הנאשמים, אושר שלמה (19) מהיישוב נוגה ו-6 קטינים נוספים, ביצעו כל אחד לפי חלקו עבירות של סיוע לאינוס ועבירות של מעשים מגונים. בפרקליטות ציינו כי "חלקם נכחו בעת ביצוע מעשי האינוס וסייעו לו בעצם נוכחותם, צחקו והתבוננו במתרחש ובכך אפשרו והקלו על ביצוע מעשי האינוס, וכן אחרים שהתבוננו בנערה, ששכבה ערומה על המיטה וזאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני ומבלי שעשו דבר על מנת לעצור את מעשי האינוס שהתבצעו בחדר". עוד נכתב כי "הנאשמים נהגו במתלוננת כחפץ, ככלי לסיפוק יצריהם ואיש מבין הנאשמים לא ניסה לעצור את המתרחש ולהגיש לקטינה עזרה כלשהי".

מלון הים האדום באילת (צילום: החדשות 12)
מלון הים האדום באילת | צילום: החדשות 12

בכתב האישום תיארה הפרקליטות את השתלשלות האירועים באותו יום, שהסתיים בחדר 216 במלון. בסביבות השעה 19:00, פלשו הנאשמים מאירוב ורפאילוב לחדר פנוי בקומה 2 במלון מבלי שנרשמו בקבלת המלון או ששילמו עבור השהות בחדר. בשלב כלשהו, יצאה הנערה מהחדר יחד עם חברתה. רפאילוב ניגש אליה ואמר לנוכחים שהוא יכול לעזור, שכן יש לו הכשרה במתן עזרה ראשונה והוביל את הקטינה לחדרו.

"ביצעו עבירות מין אכזריות תוך אובדן צלם אנוש, ותוך התעלמות מופגנת ממצוקתה"

לאחר מכן, ביצעו מאירוב ורפאילוב וכן שני התאומים במשך כשעה, בזה אחר זה ולעיתים גם בצוותא, עבירות מין אכזריות בקטינה, תוך אובדן צלם אנוש, ותוך התעלמות מופגנת ממצוקתה, עד אשר הוצאה הקטינה מהחדר על ידי אחד הנאשמים לבקשת חברתה. לפי הפרקליטות רפאילוב שהה כל זמן האירוע בחדר ואילו שאר הנאשמים ביצעו על פי כתב האישום את העבירות המיוחסות להם, ויצאו מהחדר. בנוסף, רפאילוב צילם את מאירוב בזמן ביצוע העבירה, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו ובהמשך שלח אליו את הסרטון.

במקביל להגשת כתב האישום, התנהל בבית המשפט דיון אם להתיר לפרסום פרטים נוספים מהפרשה - בהם מידע נוסף מתוך כתבי האישום שהוגשו, וכן תיעוד ממצלמות האבטחה במלון שתיעדו את ההתגודדות של הצעירים מחוץ לחדר שבו בוצע לפי כתב האישום האונס. במהלך הדיון התקשרה פרקליטתה של הנערה אל הלקוחה שלה, והיא הביעה את התנגדותה לפרסום התיעוד. השופט הסביר שלפני שהוא מקבל החלטה הוא רוצה לצפות בעצמו בחומרי החקירה, בהם כאמור גם התיעודים ממצלמות האבטחה, והפסיק את הדיון לצורך עיון בחומרי החקירה. לאחר שהדיון התחדש השופט קיבל את עמדת הנערה ואישר שלא לפרסם את הסרטונים.

בדיון בבית המשפט, חשפה אתמול המשטרה פרטים מתוך החקירה. לפי המשטרה, כל המעורבים באונס הקבוצתי ידעו מה מצבה של הנערה, שהייתה תחת השפעת אלכוהול והכרתה הייתה מעורפלת. המשטרה סבורה שבמקום לסייע לה, הם ניצלו את מצבה כדי לשכב איתה ואפילו קראו אחד לשני ולחברים נוספים בהודעות.

אונס, אילת, מחאה, הפגנה, מחאת האונס באילת, מלון הי (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
"את לא לבד". תמונה מתוך אחת מהפגנות התמיכה בנערה ששטפו את הארץ | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מפרטי החקירה שנוהלה בצוות חקירה מיוחד שהקימה משטרת לכיש וכלל כ-20 חוקרים וחוקרות, עולה כי הנערה הגיעה לבית המלון כדי לבקר קבוצה של חברים שהכירה מביתה. בשלב מסוים אחד משני החשודים המרכזיים בני ה-27, שאותו לא הכירה, ניסה להתחיל איתה בבריכה והיא אמרה לו שהוא מבוגר מידי בשבילה. כמה שעות לאחר מכן היא חשה ברע לאחר ששתתה אלכוהול והחשוד המרכזי התחזה לחובש - והציע לה את עזרתו.

הוא הוביל אותה לחדר 216 במלון הים האדום ושם התחיל האונס לכאורה: בשלב זה מצלמות האבטחה במלון תיעדו המולה גדולה של אנשים - לפחות 16 נערים ובגירים - שהולכים לכיוון החדר. עוד תועדו הבנים מזמינים אחד את השני לחדר. לדברי גורמי החקירה, חברתה של הנערה התנהגה בצורה אמיצה והייתה לצידה לאורך כל הדרך. למוחרת היום קיבלה הנערה הודעות מהחשודים, שמהן הבינה את מה שקרה וניגשה למשטרה.

אחד החשודים המרכזיים באונס הקבוצתי באילת (צילום: החדשות 12)
מחשוד מרכזי שנעצר - לנאשם באונס: תמונה מביהמ"ש בשבוע שעבר | צילום: החדשות 12

מצבה הנפשי של בת ה-16 מוסיף להיות קשה, ואתמול היא לא הגיעה לתיכון שבה היא לומדת ולא פתחה את שנת הלימודים. עורכת הדין שני מורן, שמייצגת את הנערה, שמעה ממנה שהיא מחכה להגשת כתב האישום נגד תוקפיה.

בדיון סוער שהתקיים שלשום, קיבל בית המשפט את ערעור המשטרה והחליט להאריך את מעצרם של 5 מתוך 6 העצורים ששוחררו ביום ראשון. במהלך הדיון התברר כי בנוסף לראיות הדיגיטליות שהשיגו במשטרה, הצליחו בצוות החקירה המיוחד להפיק מהזירה ראיות פורנזיות של חלק מהחשודים - שקושרות אותם ישירות לביצוע האונס.