המשטרה עצרה אמש את הרב המוכר מאזור הנגב המערבי שחשוד בעבירות מין וניסיון לשיבוש חקירה. היום (שלישי) הותר לפרסום שמדובר ברב נתנאל שריקי ומעצרו הוארך ב-3 ימים. לפני כחמישה ימים רופאה התלוננה במשטרה על כך שהרב ביצע בה מעשים מגונים בשעה שבאה לקבל ממנו ברכה. לאחר פרסום התלונה ב-N12, אישה נוספת התלוננה נגד אותו הרב, וסיפרה שידוע לה על שני מקרים נוספים לפחות. תלונה נוספת על ידי אישה שלישית הוגשה ובשעה זו היא מוסרת עדות במשטרה. עוזרו של הרב נעצר גם הוא בחשד לשיבוש הליכי חקירה. המשטרה ממשיכה בבדיקת האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הדיון קבע בית המשפט כי קיים חשד סביר נגד הרב. "יצויין כי המעשים המיוחסים לחשוד כפי שעולה מהודעות המתלוננות נעשו בעת שהן פנו אליו על מנת להתייעץ עמו ולקבל ברכה. קיימת עילת מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש חקירה. גם אם ניתן היה לשקול שחרור לחלופת מעצר שייתן מענה הולם למסוכנות, בשלב זה של החקירה לנוכח חשש לשיבוש אין לשחררו לחלופת מעצר". 

 

המשטרה ביקשה במהלך הדיון לפרסם את שמו של הרב: "בשלב זה מהתיק עולה כי היו מקרים נוספים והפרסום יכול להביא מתלוננות נוספות שחששו להתלונן, על מנת להגיע לכמה שיותר קורבנות שחוו פגיעה מינית". 

ד"ר נ' שהתלוננה נגד הרב המוכר (צילום: N12)
ד"ר נ' שהתלוננה במשטרה נגד הרב | צילום: N12

לדבריה של המתלוננת הראשונה ד"ר נ', כשהגיעה לרב לקבל את ברכתו, הוא ביקש ממנה להרים את חולצתה ולחשוף בפניו את החזה שלה - בטענה שהוא צריך לראות מה מצבה. "הוא ביקש ממני להוריד חולצה וחזייה ונגע בי עם היד שלו", אמרה. "הייתה לי בחילה וחשתי מושפלת".

בראיון לחדשות סוף השבוע סיפרה ד"ר נ' על מעשיו הקשים של הרב. לדבריה, היא הייתה במצוקה לפני שהגיעה אליו משום שהיא ובן זוגה ניסו להביא ילד נוסף ללא הצלחה. בעלה העריץ את הרב המוכר וביקש מאשתו ללכת להיוועץ בו, לקבל את ברכתו. היא סיפרה שלא היה לה ספק בכך שהיא צריכה למלא אחר הוראות הרב. "זה פשוט ציווי: יש לך משהו בחזה, אני חייב לוודא שאין שם שום דבר", אמרה. אותו רב מוכר אמר לה, כך לטענתה: "'את צריכה להרים את הברזלים, את החזייה למעלה, הם מפריעים לי לראות'. הרמתי את הברזלים, ואז הוא אמר: אני עדיין לא רואה. תרימי, זה מפריע לי, גם החולצה מפריעה לי. כל זה זה בציווי ובפחד שאולי כן פספסתי משהו בממוגרפיה. הרמתי את החולצה".

ד"ר נ' סיפרה כי לאחר ששאל אותה שאלות חודרניות לגבי יחסי המין שלה ושל בעלה, הוא נגע בה פעם נוספת. "שם לי את היד על הבטן, הרים את היד שלו למעלה, נעצר בחזה התחתון, התקרב אליי עם הפרצוף שלו לצוואר, התנשף, כמו כלב התנשף. ואז הוא שואל אותי: 'מה זה עושה לך?'. באותו רגע הבנתי שרע לי, באותו רגע היה לי רע, רציתי להקיא. ואז הוא מסתכל עליי ואומר לי: 'אה, אבל לא קרה פה שום דבר - תספרי לבעלך ואני אכחיש, הוא יאמין לי'".

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בתגובה להארכת מעצרו של הרב נתנאל שריקי: "אני קוראת למשטרת ישראל להפיק לקחים ממקרי עבר ולטפל ביד קשה בכל מי שיאיים או יסית נגד המתלוננות. ניסיון העבר מלמד אותנו שזה רק עניין של זמן עד שגיבורי מקלדת יהפכו את הקורבנות לכאורה לנאשמות. אני מברכת את המשטרה על מאמציה להגיע לחקר האמת בפרשה אך במקביל יש לגלות אפס סובלנות לכל תופעה של שיימינג ואיומים נגד המתלוננות ברשתות החברתיות. עלינו לגרום לנשים אמיצות נוספות לצאת ולהתלונן במצבים כאלו - רק מעטפת תמיכה המלווה באכיפה מחמירה תבטיח זאת".

עו"ד סוזי עוזסיני ארניה (צילום: יח"צ)
עו"ד סוזי ארניה | צילום: יח"צ

עו"ד סוזי עוזסיני ארניה המייצגת את המתלוננות מסרה: "הארכת מעצרו של הרב שריקי מלמדת כי בית המשפט התרשם כי קיים חשד סביר המצדיק את המשך מעצרו. אני מברכת על כך שמשטרת ישראל פועלת במלוא הרצינות וחוקרת את הפרשה בעניינו של הרב לעמקה. הנשים המתלוננות משתפות פעולה באופן מלא עם גורמי החקירה במטרה להוציא את האמת לאור בנוגע לאופן התנהלותו. המעשים המיוחסים לו נראים מתוך העדויות כמעשים דומים ושיטת ביצוע".