הנאשם בתקיפת המפגינים בשער הנגב מציג את גרסתו לראשונה: פליקס איליאייב בן ה-22 שנאשם שתקף מפגינים בצומת שער הנגב לפני כשבוע וחצי טוען: עשיתי זאת מתוך הגנה עצמית. בשיחה עמו שפורסמה הערב (רביעי) במהדורה המרכזית אמר איליאייב: "הרגשתי דקירות וקיבלתי מכה חזקה מקרש". עורכת דינו טענה: איליאייב הוא הקרבן שהוכה באירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהפגנה שנערכה בצומת שער הנגב בשבת שעברה נפצע אחד המפגינים, ניר סער, ככל הנראה מדקירת סכין. עם זאת, כלי התקיפה לא נמצא וגם מצלמות האבטחה מהאירוע לא סייעו לקבוע אם אכן התרחשה דקירה. בשיחה למוקד המשטרה ניתן לשמוע את אחת המפגינות אומרת: "תוקפים אותנו בגלל שאנחנו מפגינים. הוא הוציא עלינו מברג והתחיל להרביץ, אני עם ילדים כאן".

איליאייב טען: "הגענו להביע את הדעה שלנו. כל אדם יכול להביע את הדעה שלו. כנראה הצד השני לא ראה את זה בעין יפה - התחילו לדבר לא יפה, לקלל. חברים שלי קיללו גם, אני גם הגעתי לשלב שאני מקלל. התחילו להתקדם לכיוון שלנו, היה שם אדם עם 2 קרשים בידיים", כך לטענת איליאייב.

המפגין ניר סער מספר כי באמצע ההמולה חש דקירה בצווארו: "פתאום הרגשתי מכה חזקה בצוואר. משהו לא חד, אבל לא אגרוף. כלי מתכתי". פליקס איליאייב טוען שפעל מתוך הגנה עצמית: "הרגשתי דקירות, קיבלתי מכה בחזה מקרש. הגעתי למצב שעפתי לכיוון הכביש. באנו להביע את הדעה שלנו, לא באנו לריב ולא שום דבר. כנאה לא ראו את זה בעין יפה והגיעה סיטואציה שלא הייתה אמורה לקרות".

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של איליאייב עד תום ההליכים, אך לבסוף שחרר אותו בית המשפט למעצר בית. עורכת הדין יפעת שוורץ סיל המייצגת אותו אמרה: "הניסיון להציג אותו כבחור אלים שבא לתקוף הוא שקרי. אני לא יודעת ממה קרתה אותה שריטה. ניר המפגין וחבריו היו עם מקלות – פליקס איליאייב הוא זה שהוכה באירוע. הוא הקרבן". בשבועות הקרובים יחל משפטו.