המשטרה הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד פליקס אליאב, תושב שדרות בן 22, שעל פי החשד תקף ודקר מפגין בצומת שער הנגב, במהלך אירוע מחאה נגד ראש הממשלה במוצאי שבת. במסגרת האישום, ביקשה המשטרה את מעצרו של אליאב עד תום ההליכים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסגרת תיעוד שהגיע לידי N12, נראה הנאשם מגיע יחד עם קבוצה של אנשים נוספים לעבר המפגינים בצומת. ניתן לראות בסרטון את התקיפה של המפגינים ואת חטיפת השלטים נגד נתניהו מידיהם של המוחים. אליאב, שמופיע בסרטון ללא חולצה, תועד כשהוא נמלט מהמקום רגעים אחרי ההתנפלות. זמן קצר לאחר מכן, הוא נעצר על ידי המשטרה ונלקח לחקירה. בהודעה שיצאה היום מטעם דוברות המשטרה, נאמר כי הארגון ימשיך לפעול למיצוי הדין עם כל המעורבים באירוע.

מפגין פצוע
המפגין שנדקר בצווארו בהפגנה בעוטף עזה

עו"ד יפעת שוורץ-סיל, המייצגת את אליאב, אמרה: "הנאשם כופר במיוחס לו וטוען שלא פצע את המתלונן. הוא הגיע למקום במסגרת מחאה לגיטימית שהתפתחה לחילופי מילים והדרדרה לאלימות כלפיו באמצעות קרש ודחיפות".

יום לאחר האירוע, המפגין ניר סהר שנפצע בצווארו התראיין לחדשות הבוקר ואמר: "היו מכות ויריקות, הילדים בכו. המון עם שנאה בעיניים. הם באו ללכת מכות. המשטרה הייתה בצומת מול שדרות, אנחנו היינו בצומת שער הנגב. הם צרחו עלינו 'עופו לנו מהעיר, שמאלנים, אנחנו חיים פה 20 שנה'. התחושה של הילדים בדבר הזה מבאסת ממש. אלה היו חבר'ה שבאו ללכת מכות והם היו מאורגנים לחלוטין"