המרדף – וההשתלטות: נהג שנסע באופן שעורר את חשדו של שוטר בכביש 60 שבדרום התבקש לעצור בצד להליך הזדהות, כמקובל. אלא שאז החליט לנסות ולהימלט מפני השוטר, הגביר את מהירות נסיעתו וסטה משטח הכביש. כפי שניתן לראות בתיעוד, לוחם יחידת האופנועים של המשטרה נסע אחריו, ולאחר מרדף רגלי – עצר אותו. בסיום האירוע ולאחר חקירה - התברר שמדובר בנהג ללא רישיון, נפתח נגדו תיק פלילי ורכבו הושבת ל-60 יום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ניקולאי הוכמן, לוחם יחידת האופנועים יואב של מחוז דרום, סיפר ל-N12 על הרגעים הדרמטיים על הכביש: "הבחנתי ברכב שעורר את חשדי. ביקשתי מהנהג לעצור אחרי הצומת לבדיקה. הוא לא ציית להנחייה, והחל בנסיעה מהירה תוך שהוא כמעט מאבד שליטה".

"בהמשך, הוא סטה לשטח בניסיון להימלט", הוסיף הוכמן – וסיפר שבאותם רגעים כבר הבין שמדובר באירוע שהצריך ממנו לזמן כוחות נוספים לאזור". לאחר חזרה נוספת לכביש, ותוך כדי שהאופנוע המשטרתי רודף אחריו, שב הנהג הסורר לשטח שמחוץ לכביש – מעט לפני היישוב עומר. "שם הוא איבד שליטה – והתנגש בחומה", תיאר הוכמן.

מרדף משטרתי בדרום (צילום: משטרת ישראל)
תיעוד רגעי המרדף הדרמטי | צילום: משטרת ישראל

"כשירדתי מהאופנוע לכיוון הנהג – הוא החל בבריחה רגלית לשטח, ואני מיד רצתי אחריו וצעקתי לו לעצור, גם בערבית". כפי שניתן לראות בסרטון, השוטר רץ אחריו – עד שלבסוף הצליח לעצור ולאזוק אותו במקום.

לאחר הגעת שוטרי תחנת ערעור ממרחב נגב לזירת המעצר, התבררה זהות הנהג – שהסתבר כי הוא פסול לנהיגה, ואף נפסל בעבר על אותה עבירה. בנוסף, רכבו נאסר לשימוש. בסיום האירוע, הנהג הועבר לחקירה – נפתח נגדו תיק פלילי ורכבו הושבת ל-60 ימים בעקבות מעשיו.