ועדת ההיתרים כלל לא תדון בבקשת נתניהו: הוועדה הודיעה היום (חמישי) כי לנוכח חוות הדעת של היועמ"ש, אין בכוונתה לדון בבקשה של נתניהו לקבלת מימון לצורך הגנה במשפטו. הוועדה קבעה בנוסף שעל נתניהו להחזיר 30 אלף דולרים מתוך 300 אלף הדולרים שקיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוועדה הודיעה לעורכי הדין של ראש הממשלה נתניהו כי הבקשה לא תעלה לדיון, בעקבות חוות דעתו של מנדלבליט שציין כי הסכום שביקש נתניהו לקבל לא עומד בכללי חוק המתנות. נתניהו ביקש לקבל 10 מיליון שקלים מחברו, איש העסקים ספנסר פרטרידג'. היועמ"ש טען בחוות דעתו כי הקשר בין השניים אינו חברי בבסיסו וכי קבלת הסכום מהווה מתנה אסורה לעובד ציבור.

בנימין נתניהו והמיליונר ספנסר פרטרידג'‎
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות

בנוסף, בנוגע לכספים שכבר קיבל ראש הממשלה נתניהו מבן דודו נתן מיליקובסקי בהיקף של 300 אלף דולר, קבעה הוועדה כי נתניהו יידרש להחזיר חלק מהסכום. נתניהו יצטרך להשיב למיליקובסקי כ-30 אלף שקלים ששימשו להגנתו האישית. בנוגע ליתר הסכום קבעה הוועדה שאין צורך להשיבו מאחר שהוא שימש להגנתה של שרה נתניהו שאיננה חברת הממשלה ונחשבת לאדם פרטי.

בעקבות חוות דעתו של היועמ"ש מוקדם יותר השבוע תקף נתניהו את מנדלבליט וטען כי היועמ"ש "מגיש כתב אישום מופרך נגד ראש הממשלה ומחבל ביכולתו להתגונן".

בעקבות הקביעה כי רה"מ יידרש להשיב 30 אלף דולרים לבן דודו ולא יותר מכך, התנועה לאיכות השלטון אמרה: "מדובר בהחלטה תמוהה, בלשון המעטה, של ועדת ההיתרים בהרכבה החדש. נזכיר שהכללים קובעים באופן חד משמעי כי גם מענק לבן משפחה, ולרבות בת זוג, הוא אסור. עוד נזכיר כי אותם 300 אלף דולרים שהוענקו לראש הממשלה, ניתנו לו מאחורי גבה של הוועדה, ודבר קיומם נחשף רק שנתיים לאחר שניתנו".