בהמשך לפרסום במהדורה המרכזית, כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד 5 שוטרי מג"ב בגין עבירות רבות בהן שוד מזויין, תקיפה והתעללות בחסר ישע כלפי פלסטינים – כל זאת במסגרת תפקידם. הנאשמים הכו פלסטינים שנכנסו לישראל, כיוונו לעברם נשק וגנבו מהם את כספם, בהנחה שאלה לא יתלוננו, ואף תיעדו את האירועים בטלפונים הניידים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה הגישה היום את כתב האישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, שכולל 14 אישומים נגד 5 שוטרי מג"ב שביצעו עבירות במסגרת תפקידם כלפי פלסטינים. בין השאר מואשמים החמישה בשוד מזוין, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה בנסיבות מחמירות, התעללות בחסר ישע, השמדת ראיה ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום במספר הזדמנויות במהלך חודש יולי בעת שהנאשמים נסעו בניידת המשטרתית, לבשו מדי מג"ב והיו חמושים בנשק משטרתי, ניצלו את סמכויותיהם ומעמדם ושדדו כספים מפלסטינים שנכנסו לישראל דרך פרצה בגדר ההפרדה, ליד מעבר "מיתר".

"נירה עליכם גז עד שתמותו" (צילום: דורית יורדן דותן)
התעללות קשה במג"ב (ארכיון) | צילום: דורית יורדן דותן

את כל זאת ביצעו החמישה תוך ניצול חולשתם של הפלסטינים, ואף הכו ואיימו עליהם בנשק. זאת, תחת ההנחה שכיוון שמדובר בשוהים בלתי חוקיים הם לא יפנו לרשויות אכיפת החוק להגשת תלונה. לעיתים גם עטו הנאשמים מסכות פנים על מנת להימנע מזיהוי.

עו"ד עידו פורת (צילום: חדשות)
עו"ד עידו פורת המייצג את אחד הנאשמים | צילום: חדשות

על פי השיטה בה פעלו בחלק מהמקרים, חלק מהשוטרים השתמשו בכוח נגד הפלסטינים, כיוונו לעברם נשק והציגו מיצג שווא – כאילו הם עורכים חיפוש על גופם במסגרת תפקידם. במקביל, אחד מהנאשמים לקח את הארנקים והתעודות לניידת – וגנב מהם את כספם.

הנאשמים הוסיפו ותיעדו חלק מהמקרים באמצעות הטלפון הנייד, ובסופן של המשמרות לא דיווחו על החיפושים שערכו, על השימוש בכוח ולא מילאו דו"ח, על פי ההנחיות.  

עו"ד שי רודה (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד שי רודה המייצג את אחד הנאשמים | צילום: יח"צ, חדשות

ממשמר הגבול נמסר בתגובה: אנו רואים בחומרה את המעשים הפסולים והחריגים שבגינם הואשמו הלוחמים המשרתים בחיל בשירות סדיר. ללוחמים המבצעים מעשים מעין אלו שעומדים בסתירה מוחלטת לערכי החיל אין מקום בשורותיו. בהתאם החל הליך לסיום שירותם במג"ב לאלתר, במקביל להליך המשפטי הפלילי שיתנהל נגדם.