סכין, פטיש ואבנים: זה אומנם נראה כמו קטע מסדרת פשע, אבל מדובר בתקיפה לאור יום שקרתה לפני שבועיים בקריית מלאכי. הרקע - סכסוך בין דמויות המוכרות למשטרה לגבי שטחי חלוקה והפצה של סמים, חלקן אף השתייכו לארגון הפשע של שלום דומרני. חוקרי ימ"ר לכיש עצרו את כל עשרת התוקפים בתוך שלושה ימים, והוגש נגדם כתב אישום על סעיף גרימת חבלה חמורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאור יום ובלב שכונת מגורים בקרית מלאכי - תכננו התוקפים, דמויות מוכרות למשטרה, לסגור חשבון עם הגבר שאיתו הסתכסכו בנוגע לחלוקת שטחי הפצה של סמים. הם הזמינו אותו להיפגש, אך אותו אדם לא ידע שתחכה לו שם "כיפה אדומה". וכך עשרה גברים, שבעבר השתייכו לארגונים של שלום דומרני מאשקלון ומשפחת ג'רושי מרמלה, ארבו לו.

הכנופייה תקפה אותו באמצעות סכין, פטיש, אגרופים ואבנים בזמן שילדים עברו במקום והיו עדים למראות הקשים והחריגים. חוקרי ימ"ר לכיש מהמחוז הדרומי של המשטרה הגיעו לזירה זמן קצר לאחר מכן ופתחו בחקירה. בתוך 3 ימים כל עשרת התוקפים נעצרו.

שלום דומרני (צילום: Gideon Markowicz FLASH90)
בין התוקפים יש כאלה שהשתייכו לארגון שלו. שלום דומרני | צילום: Gideon Markowicz FLASH90

ביום שני הוגש כתב אישום נגד כל המעורבים בסעיף גרימת חבלה חמורה, והם יישארו במעצר עד תום ההליכים. ממשטרת ישראל נמסר שהמעצר וכתב האישום הינם מסר לכך שלא יאפשרו אלימות כזאת, ובטח שלא במרחב הציבורי.

עו"ד בנימין מלכא (צילום: איליה ברג)
צילום: איליה ברג

מפרקליטו של אחד הנאשמים, עו״ד בנימין מלכא, נמסר: "החשדות של המשטרה בשלב מעצר הימים, היו חמורים פי כמה מהאישומים בכתב האישום, שם הסעיפים היו קלים יותר. נדמה כי המשטרה חיפשה כותרות מפוצצות על חשבון החשודים. בהמשך התמונה תלך ותתבהר יותר ויותר".