הלינץ' בנמל יפו: פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שלישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני קטינים, בני 15 ו-17 מלוד, בגין תקיפת שני הצעירים על רקע הומופובי בנמל יפו לפני כעשרה ימים. לפי סעיפי האישום, הקטינים ביצעו תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות ממניע של עוינות כלפי ציבור ומחמת נטייה מינית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי כתב האישום, קבוצת נערים וביניהם הנאשמים המתינו במזח בתור לעלות לספינת סיורי שיט. משהבחינו חברי הקבוצה בשני הצעירים והסיקו שהם נמנים עם הקהילה הגאה, הסתכלו עליהם וקראו לעברם קריאות גנאי והתגרות. אחד הנאשמים ושני נערים נוספים מהקבוצה ירקו בזה אחר זה לעבר הצעירים.

משהבחין בעל הספינה איציק אבנרי במתרחש, הוא מנע מחברי הקבוצה לעלות לספינה. בעל הספינה אפשר לחברי הקבוצה ולנאשמים לעלות לספינה רק לאחר שהתנצלו והתחייבו להתנהג באופן ראוי על הספינה. הצעירים עזבו את המזח מבלי שעלו על הספינה.

תקיפת נערים בנמל יפו (צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
תקיפת הצעירים בנמל יפו | צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

בתום השיט, ולאחר שהנאשמים ירדו מהספינה, אחד הנאשמים הסביר לאבנרי כי הצעירים משתייכים למגזר הערבי, ונטייה מינית הומוסקסואלית מביאה "שם רע" למגזר, ואם המתלוננים היו מתגוררים בשכנותם בלוד "מזמן הם לא היו בחיים".

"צעק 'חזרתי אליך יא הומו' וחבט באגרופים"

בשעה 23:30 בערך, כך על פי כתב האישום, שהו הצעירים בטיילת נמל יפו. לפתע הגיח אחד הנאשמים מאחורי אחד המתלוננים ואמר לו "חזרתי אליך יא הומו". המתלונן השיב לו "מי אתה?" ושלף גז מדמיע שהיה ברשותו. בתגובה תקף הנאשם את המתלונן בכך שחבט באגרופיו בפניו ובעט בו ברגליו, הפיל אותו ארצה ועזב את המקום.

לפי כתב האישום, בהמשך שבו חברי הקבוצה ובהם הנאשמים, ותקפו את המתלוננים. הנאשמים וחברי הקבוצה התנפלו על אחד הצעירים, בעטו בו וחבטו בו באגרופיהם בכל חלקי גופו, בעוד הוא מנסה להגן על פניו.

אילוסטרציה (צילום: kittirat roekburi, ShutterStock)
תקפו רק בשל העובדה שראו מולם צעירים להט"בים. אילוסטרציה | צילום: kittirat roekburi, ShutterStock

הנאשמים וחברי הקבוצה, מפרט כתב האישום, הפילו את המתלונן מתחת לשולחן שהיה במקום ודרכו עליו. בתגובה ריסס המתלונן גז מדמיע לכל עבר ותוקפיו נסוגו. אחד הצעירים נפגע בעצמו מגז מדמיע והתקשה לראות ולנשום. הצעיר השני ובעל הספינה סייעו למותקף להגיע למזח בסמוך לספינה ושטפו את פניו.

בעל הספינה נחלץ לעזרת הצעירים

בשלב זה קפצו הנאשמים מעל מעקה המזח ורדפו אחרי הצעירים תוך שהם צועקים ומקללים אותם: "יא מניאק, יא הומו, ראבאק דינאק, יא שרמוט". הצעירים השיבו בצעקות ובקללות לעבר הנאשמים. בתגובה השליך אחד הנאשמים לעברו של אחד הצעירים כיסאות וזה השליך עליו בחזרה כיסא. הצעיר השני נחלץ לעזרתו של חברו וריסס גז מדמיע לעבר הנאשמים.

_OBJ

בתגובה, השליך אחד הנאשמים כיסא לעברו של המתלונן הנוסף שפגע בו. בהמשך, אחז אותו נאשם בצינור מים שהיה בסמוך והצליף באמצעותו במתלונן הנוסף. בתגובה דחף בעל הספינה את הנאשם והשליכו לים על מנת למנוע ממנו להמשיך להכות את המתלוננים.

באותה עת, תקף הנאשם הנוסף את המתלונן הראשון באכזריות תוך השמעת כינויי גנאי בערבית. הנאשם בעט בראשו ובבטנו של אחד הצעירים, סטר על פניו והיכה אותו בראשו. בנוסף, הכה הנאשם באגרופיו בפניו של הצעיר, וכן הכה בראשו באמצעות ברכו.

בהמשך, אחז הנאשם הנוסף בצעיר בחוזקה וניסה להשליכו אל הים. בשלב זה בעל הספינה ניסה למנוע מהנאשם להמשיך ולתקוף את הצעיר באופן שאיפשר לו להיחלץ וללכת לכיוון היציאה מהמזח. הנאשם נגח בראשו של בעל הספינה, דחף אותו ורץ לכיוון הנאשם השני וסייע לו לצאת מהים. בהמשך, שב ורדף הנאשם  אחרי הצעיר, השיגו, הכה בחוזקה בראשו, בעט בגבו ונמלט לכיוון הטיילת. יחד עם כתב האישום, הגישה הפרקליטות גם בקשה למעצר עד תום ההליכים.