מחקירת המשטרה עולה החשד כי האונס הקבוצתי באילת התרחש במלון "הים האדום". למרות זאת, במלון מכחישים - וממשיכים בעסקים כרגיל. בשיחה עם N12, טענה נציגת המלון שהמקרה כלל לא אירע שם ואף טענה כי הדברים התרחשו במלון אחר בעיר. בעמוד הפייסבוק של המלון עלו בשעות האחרונות פוסטים עם מבצעים לקראת החגים - והגולשים תקפו בחריפות את ההנהלה על שתיקתה סביב המקרה וההתנערות מאחריות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בושה! בושה! בושה!" כתבה אחת הגולשות בתגובה על מבצע שפורסם בדף המלון בפייסבוק, כשברקע אישה בבגד ים טובלת בבריכה. "בושה על הפרסומת הסקסיסטית שלכם ובושה שאתם לא מופיעים כרגע בכל ערוץ אפשרי ומזועזעים ומרעישים עולמות או לפחות מנסים לתרץ ולהסביר איך דבר כזה יכול היה לקרות אצלכם בלי שאף אחד יידע או ינסה לעצור את זה".

אילת (צילום: משה שי , פלאש/90 )
תיירות פורחת הוא אמצעי ליציאה מהמשבר | צילום: משה שי , פלאש/90

גולשת אחרת הוסיפה: "במקום להתנצל, לנסות לעזור, אתם מכחישים שקרה אצלכם הנורא מכל! לכל האימהות שחושבות לשלוח לשם את בנותיהן לכל המשפחות שרוצות להתארח ולכל בן אדם שיש לו טיפה ערכים!! תשקלו שוב".

"דוגמא למה שהייתם אמורים להעלות היום: אנחנו עוצרים כל פעילות נוכח הזוועות שהתרחשו בין קירותינו הולכים לעשות חשבון נפש ובדיקה מעמיקה", נכתב בתגובה נוספת. גולשים אחרים תהו היכן היו עובדי המלון בשעת האירוע: "אף אחד לא שם לב למה שקורה במלון? נורא!", "איפה היה הצוות המשפחתי הזה כשבחדר הסמוך נאנסה נערה שלושים פעמים?" ו-"אונס קבוצתי של נערות גם כן כלול?".

_OBJ

באתר המלון קיים סעיף שמדגיש כי בחודשי הקיץ מתארחים צעירים ובני נוער ועל כן ייתכנו רעש ואי סדר. "מלון הים האדום הוא מלון שמתאים לכולם", נכתב. "חשוב לנו ליידע את לקוחותינו לפני כן".

הערב צפויות להתקיים ברחבי הארץ הפגנות מחאה בעקבות המקרה, שלטענת מארגני המחאות לא עומד לבדו. "האירוע הוא המשך ישיר לדרך שבה התקבלו ה'נערים' מאיה נאפה, והוא המשך ישיר לשיח הציבורי סביב 'פרשת הכדורגלנים'. המקרה הזה הוכשר ע"י תרבות האונס שרה"מ, הכנסת והשרים לוקחים בה חלק אם במעשים ואם בשתיקה והעלמת עין".

יור נעמ"ת, חגית פאר, התייחסה הבוקר לחשדות בפרשה: "מעשה כזה הוא רצח נפשה של נערה, לא פחות. כך צריך להתייחס למקרה וכך גם צריכות כל הרשויות לטפל בו. חייב לעבור מסר ברור למפלצות אדם שכאלו - באם תימצאו אשמים תיענשו בכל חומרת הדין. במקביל, חשוב שכולנו נעביר מסר לנערות בישראל: אנחנו מאמינות לכן. לא נאפשר לאף אחד להפחיד, לאיים, להכפיש או לעשות שיימינג למתלוננות".

פאר הוסיפה: "אני תוהה מה עבר לאותם מפלצות אדם בראש כש'עמדו בתור' לאנוס נערה בת 16. איך התרחש אירוע כזה במלון, המרושת במצלמות אבטחה, מבלי שאיש ראה, או שמע דבר ואיך אף אחד לא ניסה לעצור את הזוועה".

המשטרה עצרה היום חשוד נוסף בפרשה. ביום שישי נערה בת 16 התלוננה למשטרה כי בזמן שהייתה בחופשה באילת, נאנסה על ידי קבוצה גדולה של גברים. החקירה העלתה כי הנערה הגיעה לעיר עם חברתה, ושם פגשו השתיים קבוצת ידידים של החברה. הם שתו אלכוהול יחד, ובשלב כלשהו נכנסה הנערה לאחד החדרים במלון כדי להתפנות. שם, לטענתה, גברים שונים אנסו אותה בזה אחר זה. 

בדיקה רפואית של הנערה העלתה היום כי מצבה הנפשי קשה מאוד. במשטרה ממתינים כעת לממצאים הראשוניים של הבדיקות הרפואיות‎.