ביום רביעי בשבוע שעבר ליאן פבלוצקי בת ה-12 נפצעה באורח אנוש בתאונת פגע וברח בקריית אונועל פי החשד, הנערה נפגעה מרוכב קטנוע בעת שחצתה מעבר חצייה, והנהג נמלט מהמקום. היום (שני) הודיעה המשטרה כי עצרה את הנהג החשוד - תושב גני תקווה בן 22, שלא הוציא מעולם רישיון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מהמשטרה הדגישו כי הנהג לא הושיט לליאן בת ה-12, וכי מאז התאונה הופעלו "אמצעים גלויים וסמויים" לאיתורו. בסוף השבוע המשטרה ביקשה את עזרתו של הציבור במציאת החשוד. על פי עדי הראייה מדובר היה בגבר שרכב על קטנוע קטן, עם מעיל אופנועים שחור, קסדה שחורה ומכנסיים כהים. היום חלה התפתחות, כאשר שוטרי היחידה המרכזית של אגף התנועה עצרו את הנהג הפוגע.

החשוד הובא לחקירה בפני בוחני התנועה של מחוז תל אביב ומחקירה ראשונית עולה כי הוא מעולם לא הוציא רישיון נהיגה. "בתום חקירתו, נכלא החשוד והוא יובא מחר לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בבקשת המשטרה להאריך מעצרו", נמסר.

זירת התאונה (צילום: החדשות12)
זירת התאונה שבה נפצעה בת 12 בקריית אונו | צילום: החדשות12

התאונה התרחשה ביום רביעי, 6 במאי, כאשר ליאן יצאה סמוך לשבע וחצי בערב לטיול עם הכלבים - וקטנוע חולף דרס אותה. היא נפגעה במעבר החצייה שליד ביתה בקריית אונו בפינת הרחובות הנשיא וסוקולוב, נפצעה קשה, ואילו נהג הקטנוע נמלט מהמקום."היא הייתה עם שני הכלבים", סיפרה מריאנה פבלוצקי, אימה של ליאן, בריאיון ללירון זייד ששודר שלשום בחדשות סוף השבוע. "היא התחילה לחצות את הכביש ואז אופנוע שהתחיל לזגזג בין המכוניות שעצרו לה פשוט פגע בה, העיף אותה, וברח", הוסיפה.

ליאן פונתה במהרה לבית החולים שיבא תל השומר, שם גם עובד אביה פליקס. כששמע את רעש התאונה מתוך הבית הוא מיד יצא ורדף אחר הרוכב הפוגע, כשעוד לא ידע שהפצועה השרועה על הכביש היא בתו. "שמענו רעש גדול וצעקות", סיפר פליקס. "מהרגע שיצאתי מהבית ראיתי קטנוע שטס לעברי", המשיך. "אנשים מאחוריו צועקים לי 'תפוס אותו!', הוא כמעט דרס אותי גם. ואז אחד השכנים גר במעלה הרחוב צעק לי 'הוא פגע בבת שלך'".

מצבה של ליאן השתפר והיא יצאה מכלל סכנה. "לא יכול להיות שאדם שפגע פשוט ברח", אמרה אימה של ליאן. "שיסתובב בצורה כזאת חופשית, יחיה את חייו ולא ישלם". אביה פליקס הוסיף: "זה חלק מהתרבות בארץ. אני חושב שחלק מהתרבות נובעת מהחוסר ענישה לאותם אנשים. כל עוד לא תבוא ענישה רצינית – לא יזוז שום דבר".