העימות בצמרת הפרקליטות נמשך - ומנדלבליט מקבל חיזוק חיצוני: כשתי יממות לאחר חילופי הדברים הקשים בין היועמ"ש לממלא מקום פרקליט המדינה, במגזר עריכת הדין הפרטי מביעים תמיכה במנדלבליט. עשרות עורכי ועורכות דין פרטיים פרסמו היום (שבת) גילוי דעת לציבור הרחב והתייצבו לצד היועץ, שטען כי אלדד לא ראוי לתפקיד ואסור להאריך את כהונתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו, עורכות דין ועורכי דין מהמגזר הפרטי, מביעים תמיכה בלתי מסוייגת ואמון מלא ביועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט", נכתב בפנייה. "מוסד היועץ המשפטי לממשלה הוא מהחשובים בדמוקרטיה הישראלית. יש לשמור עליו מכל משמר ולהגן על עצמאותו, שכן מערכת משפט מתפקדת, עצמאית ונקיה מהשפעה פוליטית היא הבסיס לחברה מתוקנת והמכשיר העיקרי למאבק בפשע ובשחיתות על כל סוגיהם".

עוד הבהירו: "ד"ר מנדלבליט מוכר מזה שנים כפרקליט מקצועי והגון. אנו מתנגדים לכל ניסיון להלך עליו אימים או להחלישו, ובכלל זה לכל ניסיון לכפות מינוי בכיר במערכת אכיפת החוק שאינו מקובל עליו. נעשה כל שלאל ידנו כדי לשמר את שלטון החוק ולהגן על גורמי האכיפה, ובראשם היועץ המשפטי לממשלה".

את המכתב יזם וארגן עו"ד נדב ויסמן. בין החותמים: צבי בר נתן, יוסי בנקל, דוד תדמור, גיורא ארדינסט, ברוריה לקנר, נגה רובינשטיין, עמית פינס, גיא גיסין, אופיר נאור, רונן קנטור, האני טנוס, אלקס הרטמן, צבי אגמון, ישראל לשם, ברק טל, צבי פירון, פנחס רובין, דן שמגר, אביגדור קלגסבלד, אהרן מיכאלי, רחל בן ארי, וכן יו"ר מחוז תל-אביב בלשכת עו"ד עמית בכר.

"אלדד לא סיפק שום סחורה לשר"

מקורביו של אלדד הגיבו לדברי היועמ"ש, בציטוטים תקיפים שפורסמו אמש (שישי) באולפן שישי. השר אוחנה צפוי לבקש בקרוב את הארכת כהונתו של אלדד למרות התנגדות היועמ"ש.

אלדד טען כי מנדלבליט מנסה להדיח אותו בגלל שהוא בדק מידע מדאיג בעניינו - הצהרה שגררה מתקפה חריגה מצד בכירי הפרקליטות. מקורביו של אלדד אמרו לחדשות 12: "אלדד הוא לא שליחו של שר המשפטים, הוא לא סיפק שום 'סחורה', ולראיה, סגירת הבדיקה בעניינו של אהוד ברק - קרן וקסנר".

מקורבי ממלא מקום פרקליט המדינה ציינו: "בטוח שהיו גורמים רבים שלא אהבו את ההחלטה הזאת". לדבריהם, מנדלבליט מודאג מהבדיקה האפשרית בעניינו. עוד טענו המקורבים: "טענות היועץ לוקות באי-דיוק בלשון המעטה. היועץ אמר לאלדד כי הוא מועמד מצוין לתפקיד פרקליט המדינה הקבוע והתנהלותו ההפוכה היא פועל יוצא של כניעה שלו ללחצים שמופעלים עליו".

לדבריהם, "היועץ עצמו אמר לאלדד כי הוא יתנגד נמרצות לכך שימלא את מקום פרקליט המדינה כדי לא לאפשר לשר אוחנה לזכות בניצחון תדמיתי". עוד טענו: "היועץ עצמו הוא שהניע את מנהלי הפרקליטות שלא לעבוד עם אלדד ולעבוד באופן ישיר מול היועץ".