כל הכוח: הזמר קובי פרץ קרא אתמול (שבת) לביטול המאסר של ציפי רפאלי, שצפויה להיכנס לכלא למשך 16 חודשים בגין עבירות מס. לקראת תחילה ריצוי עונשה, הזמר מחזק את ידה של ציפי: "אני יכול רק לחזק אותה ולשלוח לה חיבוק גדול".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרץ, שריצה גם הוא 9 חודשי מאסר בעבר בשל עבירות מס, פרסם אמש הודעה ברשתות החברתיות ובה חיזק את אימה של הדוגמנית ואמר שהוא מבין לליבה. "אין לי כל קשר לציפי אבל לצערי אני יודע מה עובר לה במחשבות ומחשבותיי רק איתה ועם בני משפחתה", כתב פרץ. "צר לי על ציפי. אני יכול רק לחזק אותה ולשלוח לה חיבוק גדול".

בנוסף, הזמר קרא לשקול מחדש את תרבות הכליאה ולדרוש שהיא תעשה רק במקרים שבהם יש מסוכנות אמיתית לחברה. "לעניות דעתי, אסור לאף חברה לשלול את החופש מאדם בגלל עבירות מס", כתב פרץ. "לא אני ולא ציפי, אולמרט ועשרות אלפי אסירים נוספים מסוכנים לחברה כך שהפתרון היחידי הוא לגזול מאתנו את הדבר היקר והבסיסי ביותר לכל אדם - חירותו".

"בסוף גם זה יעבור", כתב פרץ בפוסט שפרסם. "היא תשחרר והחיים ימשיכו אבל הצלקות לצערי ישארו לעד. ואני לא אגיד לה להיות חזקה כי גם לאדם החזק ביותר מותר להישבר, לבכות ולהיות פשוט בן אנוש".

עוד טען פרץ שבעבודות השירות למען הקהילה שנגזרו על בתה בר רפאלי יש תועלת גדולה הרבה יותר מאשר בכליאה ללא הפרדה בין סוגי העבריינות. "לא מעט אסירים חוזרים שוב ושוב לבתי הכלא כשאין תכניות שיקום", כתב. "בתי הכלא קיימים משחר ההיסטוריה ומעולם לא הוכח שהם כלי הרתעה יעיל ואפקטיבי".

ציפי רפאלי צפויה להתחיל לרצות את עונשה בשבועות הקרובים בכלא "נווה תרצה", כלא הנשים היחיד בישראל. תג"ד (בדימוס) דבי שגיא, שניהלה בעבר את מתקן הכליאה, סיפרה: "גם אם נכנסת לשם מישהי שרצחה את הילד שלה וגם אם נכנסת מישהי על העלמת מס, כמו ציפי רפאלי שעומדת להיכנס עכשיו, הן יהיו באותו כלא".