הזמר קובי פרץ השתחרר הבוקר (ראשון) מהכלא אחרי שסיים תשעה מתוך 18 חודשי המאסר שנגזרו עליו. הזמר, שהורשע בשורת עבירות מס, הגיע בשעות הבוקר לכלא מעשיהו כדי לחתום על טופסי השחרור ולאחר מכן יצא לביתו בתנאים מגבילים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרקליטו של פרץ, עורך הדין חיים לוי, שותף בכיר במשרד ברון ושות' אמר בעקבות השחרור: "קובי פרץ משתחרר היום לאחר ריצוי של 9 חודשי מאסר שקוצרו בעקבות החנינה שהעניק לו נשיא המדינה, ולמעשה מותיר את הפרק הזה מאחוריו כשפניו לשיקום חייו ולעשייה המקצועית והמוסיקלית. פרץ לקח אחריות, ריצה את עונשו ושילם מיסים בסכומים מהותיים. קובי שילם מחיר אישי כבד על התנהלות לא אחראית של אחרים, שניהלו אותו כשהיה בתחילת דרכו".

עו"ד לוי הוסיף: "היום הוא מרגיש טוב ומצפה לחזור למשפחתו, לקהל שכבר מחכה לו ולחברים. עם שחרורו, פרץ נושא פניו לעשייה המקצועית, בכוונה להמשיך ולשמח את עם ישראל בפעילותו המוסיקלית".

השתחרר אחרי 9 חודשי מאסר. פרץ (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
השתחרר אחרי 9 חודשי מאסר. פרץ | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

כפי שפורסם לראשונה ב"החדשות Online", שחרורו המוקדם של הזמר התאפשר בזכות החלטת נשיא המדינה ראובן ריבלין ושרת המשפטים איילת שקד לחתום על בקשת החנינה של פרץ. החתימות ניתנו חרף התנגדות הפרקליטות לשחרור מוקדם של הזמר.

לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל, החליטו ריבלין ושקד להעניק חנינות לאסירים שיעמדו בקריטריונים מסוימים. בין האסירים שבבקשות החנינה שלהם נידונו היו פרץ והשר לשעבר סטס מיסז'ניקוב. לאחר שנעשתה בדיקה בעניינו של פרץ, התברר כי הוטל עליו קנס כספי גדול שהוא נדרש לשלם לקופת המדינה בטרם ניתנה החנינה.

באוקטובר 2017 פרץ החל לשאת עונש של 18 חודשי מאסר שנגזרו עליו לאחר שהורשע בעבירות מס בהיקף של כ-5.2 מיליוני שקלים ובהשמטת מס עסקאות בסך של כ-830 אלף שקלים.