דרמה בחקירת רצח רואן אל-כתנאני, האישה ההרה מרהט: הבעל החשוד ברצח ובן הדוד רופא השיניים שוחררו ממעצר בתנאים מגבילים לאחר שנתיחת הגופה העלתה סימני שאלה. מהמשטרה נמסר כי "נוכח המצב הראייתי שנאסף עד כה ולאחר התייעצות עם הפרקליטות נמצא כי אין מקום להמשיך ולהחזיק את החשודים במעצר להמשך חקירת נסיבות מות המנוחה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעוד שהבעל בן ה-32 היה חשוד ברצח, נתיחת הגופה העלתה שרואן מתה מנפילה. לא ברור בשלב הזה אם הנפילה התרחשה באופן טבעי או באופן מכוון על ידי דחיפה. המשטרה מציינת כי החשד לא הוסר והחקירה נמשכת. 

עורך הדין צבי אבנון, המייצג את הבעל החשוד אמר: "מלכתחילה טענו שלא מדובר ברצח ולא באירוע פלילי, שלא לדבר על אירוע אלים. לאחר בדיקת הטענות שלנו שינו את החשד מרצח להמתה בקלות דעת, וגם זה לא נכון. בסופו של דבר המשטרה הבינה שהיא לא יכולה להמשיך עם התיק ועלא שוחרר ללא תנאים מגבילים". 

לדבריו, "אנחנו הסכמנו שעלא יורחק מרהט רק כדי להרגיע את הרוחות בעיר, ולמעשה הוא יכול לנוע בחופשיות ולהמשיך את חייו כרגיל. חבל שהאירוע קרה וחבל שמנעו ממנו להגיע להלוויה ולסעוד את הילדים בתקופה העצובה הזו, אבל התוצאה היא שמבחינה משפטית המשטרה עלתה על עץ גבוה מדי ונאלצה לרדת ממנו ולהבין שאין שום דבר פלילי במעשים שלו".

לפני כשבועיים דיווחנו שאל-כתנאני, שהובהלה לבית החולים במצב אנוש ועם חבלת ראש קשה, מתה בבית החולים. בעלה, שנעצר ע"י המשטרה לאחר האירוע, חשוד בהמתה בקלות דעת ומעצרו הוארך אז.

"הוא התקשר לאימא שלה ואמר: 'הבת שלך נפלה במקלחת ויוצא לה דימום מהראש'", סיפר אביה, שחאדה.  "התקשרנו אליו שוב והוא לא ענה. אימא שלו ענתה, מאוד כאב לה, היא אמרה ישר: 'אתה הרגת אותה'".

האב סיפר שבין בני הזוג היו ויכוחים, אבל לא כאלה שהגיעו לאלימות פיזית: "זה נגמר הפעם בצורה פיזית והכי גרועה שיכולה להיות. אם הייתי יודע על מקרים כאלה שהיו ביניהם לא הייתי מאפשר לה להישאר איתו".

"מדובר בצעיר ללא עבר פלילי", מסר עו"ד מסלם אריאתה, פרקליטו של החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית. "הוא מכחיש את החשדות ומשתף פעולה עם החוקרים".