הדרום הפרוע: כוח צה"ל שהתאמן באזור צאלים פתח במרדף אחר כמה תושבי הפזורה לאחר שחשדו כי הם גנבו להם להם ציוד צבאי - אלא שבזמן המרדף הצטרפו לחשודים ג'יפים של תושבים אחרים, שהצטרפו למרדף אחר החיילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החיילים רדפו אחרי החשודים, עד שבשלב מסוים הגיעו רכבים נוספים והקיפו את הג'יפ הצבאי מימין ומשמאל וצופרים ללא הרף. התיעוד של רגע המפנה פורסם באפליקציית טיקטוק ובו נראה הרכב הצבאי נוסע בכביש, בזמן שהוא מוקף ב-5 ג'יפים אזרחיים.

האזרחים הקיפו עם רכביהם את הג'יפ הצבאי ולא הפסיקו לצפור לו, כל זאת בזמן שהכוח ממשיך בנסיעתו. בסופו של דבר המרדף פסק והפך לעימות קשה. החשודים וחבריהם ירדו מרכביהם והקיפו את הכוח הצבאי תוך שהם תוקפים אותם מילולית ומתקרבים אליהם.

תגובת דובר צה"ל: "במהלך אימון בשטחי האש של בסיס צאלים, זיהו מספר קצינים חשד לגניבת ציוד צבאי ממקום האימון וביצעו מרדף אחר הרכב החשוד. במהלך המרדף הגיעו רכבים חשודים נוספים והקיפו את הגיפ של הכוח באופן מאיים ועברייני.

"הקצינים דיווחו למשטרת ישראל על האירוע ועצרו בצד הדרך. לאור ההתקהלות המסוכנת שנוצרה סביבם לאחר העצירה, ירה אחד הקצינים כדור באוויר. שוטרים הגיעו למקום והוגשה תלונה כלפי המעורבים באירוע. בנוסף בוצע תחקור ראשוני על ידי המפקדים והופקו הלקחים הרלוונטיים לאירועים מסוג זה. צה"ל רואה בחומרה ניסיון פגיעה מכל סוג שהוא בחיילי צה"ל".