האירוע החמור ברהט - והתגובות: שוטרים שהוזעקו היום (חמישי) לרהט בעקבות סכסוך בין 2 חמולות בעיר, הותקפו בירי מנשק אוטומטי. כתוצאה מהירי נגרם נזק לשתי ניידות משטרה ושני שוטרים נזקקו לטיפול רפואי. הערב הגיבו בכירים - ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן - לאירוע והביטחו למצות את הדין עם הפורעים. במשטרה ציינו כי 13 חשודים נעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשטרה ציינו כי מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם סופר, הנחה "להמשיך ולפעול באופן נחוש אל מול האירוע ותוצאותיו". בפעילות המשטרה נעצרו 13 חשודים בעבירות של מעורבות בירי, איומים ברשת החברתית והחזקת תחמושת. 22 חשודים בתקיפה והפרעה לשוטרים עוכבו. עוד נרשמו 87 דוחות בגין עבירות בריונות וסיכון חיים. 

"משטרת ישראל רואה את האירוע בחומרה רבה ופועלת לחקירת האירוע ואיתור המעורבים החשודים. הנוכחות המוגברת בעיר תמשך ככל שתדרש". נמסר מהמשטרה.

"אירוע הירי שבוצע היום נגד ניידות משטרה הוא חמור ביותר ואני מגנה זאת בתוקף", הצהיר נתניהו. "מדינת ישראל לא תסבול התקפות על שוטרים ששומרים על אזרחיה. שוחחתי על כך עם השר לביטחון הפנים ודרשתי למצות את הדין עם הפורעים".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס לאירוע הירי על ניידות משטרה היום ברהט ואמר: "הירי על ניידות המשטרה ברהט חמור במיוחד ואסור לעבור עליו לסדר היום - הוא מחייב תגובה נחושה וקשה כנגד פורעי החוק המשתוללים ברהט. לאור זאת, הנחיתי את המשטרה לפעול בכוחות גדולים בכדי להביא מאחורי סורג ובריח את כל מי שמעורב במעשה ולמצות עימו את הדין, תוך זמן קצר החלו לפעול בעיר מאות שוטרים יחד עם יחידות מיוחדות שביצעו כבר עשרות מעצרים. פעילות המשטרה תימשך ברהט בכל העוצמה הנדרשת".