הרצח פוענח למרות שינוי הגרסאות - ובן הזוג יעמוד למשפט: הבוקר (חמישי) הוגש כתב אישום נגד איגור צ'פיקוב בן ה-54, בגין רצח בת זוגו טטיאנה חייקין בבת ים בתחילת החודש. צ'פיקוב מואשם לא רק ברצח בנסיבות מחמירות - אלא גם בשיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיות: מכתב האישום עולה כי השליך חלקים מגופתה לפח בבניין המגורים. לאחר שהודה ברצח בשיחת הטלפון, חזר בו ומסר גרסאות שונות. צ'פיקוב הורשע לפני 6 שנים בתקיפתה של חייקין ואף ריצה מאסר בפועל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי כתב האישום, צ'פיקוב רצח את טטיאנה בין שישי בלילה לשבת בבוקר (1-2 במאי), "באופן שאינו ידוע במדויק". מהחקירה עולה כי טטיאנה נדקרה כמה פעמים, בהם דקירה אחת עם "פוטנציאל קטלני" בבית החזה . כתב האישום החמור מפרט כיצד ניסה להסוות את הרצח: "לאחר שהמנוחה נפטרה, ביתר הנאשם את גופתה, השחית חלק מאבריה, והשליך חלקים מגופתה לפח בחדר אשפה בבניין בו התגוררו השניים, בכוונה להעלים ראיות ולשבש מהלכי משפט". 

צ'פיקוב התקשר ב-3 במאי כמה פעמים למשטרה ואמר כי הרג את בת זוגו, ומסר כתובות שונות - חלקן שגויות. בתשובה לשאלת המוקדנית אם אשתו לידו, השיב: "חצי" והוסיף: "חצי אני זרקתי לפח האשפה". גופתה של חייקין, בת 50 במותה, אותרה בדירת בני הזוג עם סימני אלימות קשים. בחקירה אמר כי אינו זוכר בדיוק מתי רצח את בת זוגו.

השבוע הודיעה המשטרה כי פוענח הרצח, והבוקר הגישה פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) את כתב האישום נגדו לבית המשפט המחוזי בתל אביב. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד קלאודיה בילנקה, יחד עם בקשה להארכת המעצר. בעקבות קמפיין גיוס המונים מוצלח, הוטסה השבוע גופתה של טטיאנה ז"ל לאוקראינה לצורך קבורתה.

"התעללות מתמשכת בגופתה"

במהלך החקירה צ'פיקוב שינה גרסה והכחיש כי גרם למות בת זוגו. לדבריו, הוא התעורר והבחין בה מוטלת בתוך שלושית דם באמצע המטבח. לאחר מכן התייעץ עם חבר מה לעשות עם הגופה, והחבר ייעץ לו "להיפטר ממנה" - ועל כן ביתר את הגופה כדי להשליך לפח. בפרקליטות טוענים כי הגרסה הופרכה: אותו אדם הכחיש כי צ'פיקוב התייעץ איתו בנושא. "מחומר הראיות עולה באופן וודאי כי המפגש בין הנאשם לחבר התקיים בעוד המנוחה בחיים ולא לאחר מותה, כפי שטען המשיב בחקירתו".

וכך מתואר ליל הרצח בכתב האישום: "הנאשם והמנוחה שהו יחדיו בדירה. במהלך שהותם בדירה, שתה הנאשם לשכרה. באותה עת, בין הנאשם לבין המנוחה נתגלע וויכוח והשניים צעקו זו על זה". אחד השכנים אמר כי שמע את בני הזוג "רבים בשעות הערב". בשבת בבוקר נצפו סימני דם במסדרון שמוביל לדירת השניים - מה שמעיד על ביתור הגופה. 

מהשיחות עם אימו של צ'פיקוב ובן זוגה עולה כי הנאשם דיבר עם אימו זמן קצר לפני שהתקשר למשטרה ו"השמיע התבטאויות המפלילות אותו בגרימת מותה של המנוחה ופנה, ככל הנראה בעצתה של האם, למשטרה".

"במעשיו המפורטים לעיל, גרם הנאשם בכוונה למותה של המנוחה, לאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית", נכתב בכתב האישום. עוד נטען כי המעשים בוצעו "באכזריות מיוחדת ותוך התעללות גופנית בקרבן, הנאשם השמיד ראיות ועשה מעשים בכוונה למנוע ולהכשיל הליך שיפוטי ולהביא לידי עיוות דין".

בבקשת המעצר נכתב: "מעשיו הנפשעים, מעוררי הפלצות של המשיב - רצח המנוחה בת זוגו, ובהמשך לכך, התעללות מתמשכת בגופתה, השחתת חלקים מאיבריה, ביתור הגופה והשלכת חלקים ממנה לפח האשפה בכוונה לטשטש את עקבות מעשיו – מלמדים כאלף עדים על מסוכנותו המופלגת של המשיב". עוד נכתב כי " לא היה במאסר שאותו ריצה בעבר כדי להרתיע את המשיב לשוב ולפגוע במנוחה וכי אין בחלופת מעצר כלשהי, כדי לאיין את מסוכנותו ולהבטיח את מטרות המעצר".

טקס פרידה מארונה של טטיאנה חייקין ז
ארונה של חייקין ז"ל הוטס לאוקראינה

מהודעת המשטרה על פענוח הרצח עולה כי בשיחות הטלפון למוקד 100 הודה ברצח - אך בהמשך חזר בו ומסר לחוקרים גרסאות שקריות שונות. עוד התברר כי הנאשם התקשר למשטרה שלוש פעמים, כשהוא ככל הנראה שיכור ובגילופין. הוא נתן למוקדנית שתי כתובות כוזבות, ובפעם השלישית דיווח על הכתובת הנכונה ודיווח: "רצחתי את אשתי". השוטרים הגיעו לדירת הזוג ברחוב יוספטל בבת ים ועצרו את צ'פיקוב, כשעל גופו כתמי דם.

פרטים חדשים על האירוע שפורסמו השבוע מגלים כי טטיאנה ז"ל נרצחה בין יום שישי לשבת באמצעות דקירות סכין בעקבות ויכוח. לאחר מכן הרוצח ביתר את גופתה - וביום ראשון התקשר למשטרה. עוד עלה מהחקירה כי צ'פיקוב "תכנן את הרצח של בת זוגו בדירתו במהלך הימים האחרונים" - כך לפי נציג המשטרה באחד הדיונים.

מהמשטרה נמסר כי כתב האישום גובש "בתום שבועיים של חקירה משטרתית אינטנסיבית ומורכבת". במשטרה הוסיפו: "פיענוח המקרה הקשה והמורכב הוטל על צוות חקירה מיוחד של משטרה מרחב איילון, בליווי פרקליטות מחוז תל אביב. במסגרת החקירה, אשר נמשכה שבועיים, ביצעה המשטרה פעולות רבות ומורכבות, תוך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מגוונים ובתום חקירה קפדנית ומאומצת גובשה תשתית ראייתית בגין רצח".

זירת הרצח בבת ים
זירת הרצח בבת ים | צילום: N12

העבר האלים של צ'פיקוב

הנאשם צ'פיקוב נעצר ואף הורשע בעבר לאחר שתקף את חייקין. ב-2014 הוא נשפט על תקיפת בת זוגתו, וריצה שישה חודשי מאסר בפועל. הוא שוחרר לפני כחמש שנים בשנת 2015, והשניים חזרו לקשר. בכתב האישום שהוגש בשנת 2014, מתואר כי צ'פיקוב "משך אותה בחוזקה ברגליה, לאחר מכן נחבטה בגבה". עוד נכתב במסמך המשפטי כי הוא חבט בראשה בעוצמה באמצעות חפץ קהה וכתוצאה מכך גרם לה לדימום ולחבלה. 

לחשוד ישנה הרשעה קודמת על תקיפה של בת זוג קודמת מ-2003, בגינה ריצה 6 חודשי עבודות שירות. בבקשת המעצר הקודמת מ-2014, כשתקף את בת זוגו, כתבה המשטרה: "עברו מלמד על נטיותיו לנהוג באלימות כלפי בנות זוגו. מדובר באדם שמסוכנותו רבה כלפי המתלוננת ולא ניתן לאיינה אלא במעצרו מאחורי סורג ובריח".

העדויות הקשות של טטיאנה נגד בן הזוג

במהדורה המרכזית פורסמו העדויות הקשות במשטרה של טטיאנה חייקין ז"ל. כבר לפני חמש שנים סיפרה טטיאנה לחוקרי המשטרה על האלימות היום יומית שחוותה מצד בן זוגה, איגור צ'פיקוב: "איגור מכה אותי כל יום. חמש שנים שאנחנו יחד. הוא נותן לי סטירות, הוא דוחף אותי, זה קורה כל יום כבר חמש שנים. הוא אמר לי במהלך הריב שלנו 'אני אהרוג אותך'".

"אני ואיגור רבנו", סיפרה טטיאנה לחוקרים בזמן שהיא מאושפזת בבית החולים אחרי שצ'פיקוב תקף אותה. "רבנו והוא צעק עליי ואמר לי 'הלוואי שתמותי', ואז איגור הלך למטבח ואז הוא חזר ונתן לי מכה שפגעה בראש שלי. אחרי המכה אני התעלפתי ואני לא זוכרת כלום - התעוררתי בוולפסון". 

בחקירתו של איגור במשטרה הוא הכחיש חלק מהתלונות – אבל לא את כולן:

חוקר: "למה לטטיאנה יש סימן חבלה על הראש שלה ויש לה סימני דם על הראש שלה?"

צ'פיקוב: "טטיאנה נפלה בעצמה. היא שיכורה והיא נפלה בעצמה, אני לא נגעתי בה. אני רק גררתי אותה ברגליים שלה מהמיטה שלה וזהו".