רצח ידוע מראש: פרסמנו הערב (רביעי) את העדויות הקשות במשטרה של טטיאנה חייקין ז"ל שנרצחה בשבוע שעבר על ידי בן זוגה איגור צ'פיקוב. כבר לפני חמש שנים, סיפרה טטיאנה לחוקרי המשטרה על האלימות היום יומית שחוותה מצד בן זוגה: "איגור מכה אותי כל יום. חמש שנים שאנחנו יחד. הוא נותן לי סטירות, הוא דוחף אותי, זה קורה כל יום כבר חמש שנים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קריאת העדויות של טטיאנה, שהייתה אז בת 45, מגלה מציאות קשה וכואבת, חיים רוויי אלכוהול ואלימות קשה. "אני ואיגור רבנו", סיפרה טטיאנה לחוקרים בזמן שהיא מאושפזת בבית החולים אחרי שצ'פיקוב תקף אותה. "רבנו והוא צעק עליי ואמר לי 'הלוואי שתמותי', ואז איגור הלך למטבח ואז הוא חזר ונתן לי מכה שפגעה בראש שלי. אחרי המכה אני התעלפתי ואני לא זוכרת כלום - התעוררתי בוולפסון".

"חוקר: האם איגור איים עלייך?

טטיאנה: כן. הוא אמר לי במהלך הריב שלנו 'אני אהרוג אותך'.

חוקר: האם היו תקריות דומות בעבר?

טטיאנה: כן. איגור מכה אותי כל יום. כל יום במשך חמש שנים שאנחנו יחד. הוא נותן לי סטירות, הוא דוחף אותי, זה קורה כל יום כבר חמש שנים.

חוקר: למה לא הגשת תלונות במשטרה נגד איגור במשטרה בעבר?

טטיאנה: כי הייתה לי סבלנות. אני לא רציתי להגיש נגדו תלונה".

בחקירתו של איגור במשטרה הוא הכחיש חלק מהתלונות – אבל לא את כולן:

"חוקר: למה לטטיאנה יש סימן חבלה על הראש שלה ויש לה סימני דם על הראש שלה?

צ'פיקוב: טטיאנה נפלה בעצמה. היא שיכורה והיא נפלה בעצמה, אני לא נגעתי בה. אני רק גררתי אותה ברגליים שלה מהמיטה שלה וזהו".

לומר שהכתובת הייתה כאן על הקיר זו קלישאה, ובכל זאת – לא ניתן להגדיר את זה אחרת. כבר לפני 17 שנה צ'פיקוב הורשע בתקיפת בת זוגו ונגזרו עליו עבודות שירות. לפני כחמש שנים הוא הורשע בתקיפתה של טטיאנה – ונגזר עליו רק חצי שנת מאסר.

בדיון הארכת מעצר לפני חמש שנים הסבירו החוקרים לבית המשפט את מסוכנותו: "מסוכנותו נלמדת מהאירוע האלים והחמור המתואר באישום והן מעברו המלמד על נטייתו לנהוג באלימות כלפי בנות זוגו. מסוכנתו רבה כלפי המתלוננת ולא ניתן לאיינה אלא במעצרו מאחורי סורג ובריח".