ט', אם לשני ילדים, שתיעוד שלה נזרקת על הרצפה בידי שוטרים בחוץ ינאי ונאזקת פורסם היום ב-N12 ועורר סערה בתגובה ראשונה לאירוע הקשה. בריאיון בלעדי ומצולם אמש (חמישי) עם החדשות 12 היא מתנצלת - אך לא מול המשטרה, אלא מול ילדיה שהיו עמה באירוע הקשה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני רוצה לבקש סליחה מהילדים שלי שנקלעו למצב שבו אני מאבדת עשתונות", אמרה. "אני הגעתי לים, ולא אגיד שזה בסדר, אבל כבר חודש שלם שאני יושבת בבית עם הילדים. כל יום אני שומעת את הילד שהוא רוצה לגלוש וכל יום אני אומרת לו שאי אפשר כי יש תקנות ויש חוקים שלא עוברים עליהם. יום אחרי יום אני רואה בטלוויזיה שאנשי הממשלה והכנסת שמחוקקים את החוקים לא שומרים על החוקים".

ט' סיפרה שהיא פגועה עד עמקי נשמתה מהתנהגות השוטרים, שבפניהם היא סירבה להזהות. "אני כועסת על צורת ההתנהגות של המשטרה. זה מעליב ומשפיל שפונים אלייך בצורה כזאת. גוף כמו משטרה, שחינכו אותי לכך שהשוטרים עוזרים לאזרחים. אני אמורה לפנות אליהם בעת צרה, הם לא בסדר‎".

בצילום שהופץ ברשתות החברתיות נראית ט' בחוף הים בבית ינאי כשהיא נזרקת על הרצפה ונאזקת על ידי שוטרים, כל זאת בטענה שהפרה את ההנחיות לשעת חירום. היא סירבה להזדהות בפני השוטרים והסבירה שאין לה איך לשלם דוח של 500 שקלים. במשטרה מסרו כי היא תקפה שוטר, אך לאחר שהתנצלה שוחררה לביתה עם הקנס בלבד.

בתיעוד שצולם במצלמות הגוף של השוטרים, נראית ט' מסרבת להזדהות ואף מנסה לחמוק מהמקום. השוטרים מצדם הודיעו לה כי היא מעוכבת, ואם תמשיך בסירובה להזדהות - גם תיעצר. לאחר שהתעקשה בסירובה להזדהות, ניסו השוטרים לאזוק אותה, אז תקפה את אחד השוטרים בזמן שילדיה נמצאים במקום ורואים את המתרחש. לטענתה היא הבינה שמותר להתרחק עד 500 מטר מהבית ולכן הגיעה לחוף הים.

_OBJ

איתמר רוז, במאי בימים אלו שמצלם סרט דוקומנטרי על מגפת הקורונה בישראל עבור yes דוקו, היה באזור, שמע את הצעקות והגיע לתעד את האירוע. בעמוד הפייסבוק שלו כתב: "האישה אמרה שהבינה שמותר עד 500 מטר מהבית. השוטרים ענו שזה עוד לא בתוקף, "אין לי איך לשלם עכשיו 500 ש"ח, בבקשה תשחררו אותי" היא התחננה. זה לא עזר, ומפה הדרך לכך שהייתה כפותה באזיקים הייתה קצרה".

רוז תיאר בריאיון לחמש עם דפנה ליאל את מה שראה: "זה היה נשמע די מפחיד. כשאני מגיע לחוף אני רואה את הריב של השוטרים והאישה. כעסתי כשראיתי את זה ואמרתי לשוטרים מה אני חושב על הדבר הזה. השוטר נתן לי קנס כי גם אני התרחקתי יותר מ-500 מטרים מהבית. לקחתי את הדוח וזרקתי אותו לכיוון השוטרים ואמרתי שאני לא מקבל אותו".

"זה שמרשים ל-19 מתפללים להיפגש שלוש פעמים ביום אבל אסור ללכת לחוף זה מה שמביא את האלימות", אמר. "לא צריך שוטר שייתן קנסות. מספיק חשוב לנו החיים שלנו ושל ההורים שלנו. עצוב שעושים מדינת משטרה".

_OBJ

תגובת המשטרה לתיעוד: "בתקופה האחרונה אנו עדים לניסיונות הולכים וגוברים להכפיש שוטרים העומדים בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה. אמש שוב בוצע ניסיון שיימינג מכוער ברשת לשוטרים שביצעו את תפקידם במקצועיות וכחוק בחוף הים בבית ינאי, זאת ע"י הצגת תמונה חלקית וערוכה ועובדות חלקיות עד כדי עיוות המציאות לחלוטין.

כפי שניתן לראות בתיעוד האירוע ממצלמות הגוף של השוטרים, במהלך פעילות אכיפה בחופי הרחצה, הבחינו השוטרים באישה ושני ילדיה כשהם מבלים בחוף הים בניגוד לתקנות לשעת חירום. השוטר ביקש ממנה בנימוס רב לעזוב את החוף ולהזדהות בע"פ פעמים רבות לצורך השלמת האכיפה (כולל הזדהות בע"פ), אולם היא סירבה בתוקף פעם אחר פעם, וניסתה ללכת ולחמוק מהמקום בניסיון להכשיל את האכיפה.

בשל כך השוטרים הודיעו לה כי היא מעוכבת ובמידה ותמשיך בסירובה להזדהות - תיעצר. לאחר שהתעקשה לסרב להזדהות חרף הפצרות השוטרים, הסבריהם וסבלנותם הרבה כלפיה, כאשר הודיעו לה על מעצרה וניסו לאזוק אותה, היא תקפה את השוטר ובעטה בו באזור החלציים, כשכל העת ילדיה ואזרח נוסף שהיה במקום מפצירים בה לחדול מהתנהגותה הפסולה.

לאחר שנרגעה והתנצלה בפני השוטרים על התנהלותה, ולמרות התנהלותה הפסולה כשתקפה לובש מדים בניגוד לחוק, היא שוחררה לדרכה לאחר שניתן לה דוח בגין שהייה במקום אסור בניגוד לתקנות.

אנו רואים בחומרה כל ניסיון לשבש פעילות אכיפה משטרתית, כמו גם את הניסיון להכפיש את השוטרים הפועלים מתוקף תפקידם כחוק. אנו קוראים לציבור לקיים את הוראות החוק והנחיות משרד הבריאות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים בשטח, שפועלים יומם וליל לשמור על הבריאות של כולנו".