בצילום שעלה לרשתות החברתיות אתמול (רביעי), נראתה אישה בחוף הים בבית ינאי כשהיא נזרקת על הרצפה ונאזקת על ידי שוטרים, כל זאת בטענה שהפרה את ההנחיות לשעת חירום המונהגות בימים אלה. האישה שסירבה להזדהות בפני השוטרים, הסבירה שאין לה איך לשלם דוח של 500 שקלים. במשטרה מסבירים כי תקפה שוטר, אך לאחר שהתנצלה שוחררה לביתה עם הקנס בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כפי שניתן לראות בתיעוד שצולם במצלמות הגוף של השוטרים, האישה סירבה להזדהות ואף ניסתה להתחמק מהמקום. השוטרים מצדם הודיעו לה כי היא מעוכבת ובמידה ותמשיך בסירובה להזדהות - גם תיעצר. לאחר שהתעקשה בסירובה להזדהות, ניסו השוטרים לאזוק אותה, אז תקפה את אחד השוטרים בזמן שילדיה נמצאים במקום ורואים את המתרחש.

לטענתה של האישה היא הבינה שמותר להתרחק עד 500 מטר מהבית ולכן הגיעה לחוף הים: "האלימות שמתבטאת בתוך המקום הזה זה הדבר הנורא, כל הסצנה הזאת לפני הילדים. עשיתי פה ספורט לבד, אין פה נפש חיה, השוטר התנפל עליי והתחיל לגעת בי, ואז שלושתם כבלו אותי ודחפו את הפרצוף שלי למטה, ושני השוטרים ישבו עליי".

איתמר רוז, במאי המצלם בימים אלו סרט דוקומנטרי על מגפת הקורונה בישראל עבור yes דוקו, היה באזור, שמע את הצעקות והגיע לתעד את האירוע. בעמוד הפייסבוק שלו כתב: "האישה אמרה שהבינה שמותר עד 500 מטר מהבית. השוטרים ענו שזה עוד לא בתוקף, "אין לי איך לשלם עכשיו 500 ש"ח, בבקשה תשחררו אותי" היא התחננה. זה לא עזר, ומפה הדרך לכך שהייתה כפותה באזיקים הייתה קצרה".

רוז תיאר בריאיון לחמש עם דפנה ליאל את מה שראה: "זה היה נשמע די מפחיד. כשאני מגיע לחוף אני רואה את הריב של השוטרים והאישה. כעסתי כשראיתי את זה ואמרתי לשוטרים מה אני חושב על הדבר הזה. השוטר נתן לי קנס כי גם אני התרחקתי יותר מ-500 מטרים מהבית. לקחתי את הדוח וזרקתי אותו לכיוון השוטרים ואמרתי שאני לא מקבל אותו".

"זה שמרשים ל-19 מתפללים להיפגש שלוש פעמים ביום אבל אסור ללכת לחוף זה מה שמביא את האלימות", אמר. "לא צריך שוטר שייתן קנסות. מספיק חשוב לנו החיים שלנו ושל ההורים שלנו. עצוב שעושים מדינת משטרה".

_OBJ

תגובת המשטרה: "בתקופה האחרונה אנו עדים לניסיונות הולכים וגוברים להכפיש שוטרים העומדים בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה. אמש שוב בוצע ניסיון שיימינג מכוער ברשת לשוטרים שביצעו את תפקידם במקצועיות וכחוק בחוף הים בבית ינאי, זאת ע"י הצגת תמונה חלקית וערוכה ועובדות חלקיות עד כדי עיוות המציאות לחלוטין.

כפי שניתן לראות בתיעוד האירוע ממצלמות הגוף של השוטרים, במהלך פעילות אכיפה בחופי הרחצה, הבחינו השוטרים באישה ושני ילדיה כשהם מבלים בחוף הים בניגוד לתקנות לשעת חירום. השוטר ביקש ממנה בנימוס רב לעזוב את החוף ולהזדהות בע"פ פעמים רבות לצורך השלמת האכיפה (כולל הזדהות בע"פ), אולם היא סירבה בתוקף פעם אחר פעם, וניסתה ללכת ולחמוק מהמקום בניסיון להכשיל את האכיפה.

בשל כך השוטרים הודיעו לה כי היא מעוכבת ובמידה ותמשיך בסירובה להזדהות - תיעצר. לאחר שהתעקשה לסרב להזדהות חרף הפצרות השוטרים, הסבריהם וסבלנותם הרבה כלפיה, כאשר הודיעו לה על מעצרה וניסו לאזוק אותה, היא תקפה את השוטר ובעטה בו באזור החלציים, כשכל העת ילדיה ואזרח נוסף שהיה במקום מפצירים בה לחדול מהתנהגותה הפסולה.

לאחר שנרגעה והתנצלה בפני השוטרים על התנהלותה, ולמרות התנהלותה הפסולה כשתקפה לובש מדים בניגוד לחוק, היא שוחררה לדרכה לאחר שניתן לה דוח בגין שהייה במקום אסור בניגוד לתקנות.

אנו רואים בחומרה כל ניסיון לשבש פעילות אכיפה משטרתית, כמו גם את הניסיון להכפיש את השוטרים הפועלים מתוקף תפקידם כחוק. אנו קוראים לציבור לקיים את הוראות החוק והנחיות משרד הבריאות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים בשטח, שפועלים יומם וליל לשמור על הבריאות של כולנו".