מגיפת האלימות נגד נשים: אתמול פורסם ב-N12 תיעוד קשה בו נראה גבר כשהוא תוקף את אשתו נמרצות בזמן שזאת יושבת בסלון ביתה ואוכלת. התיעוד של האירוע, שהתרחש לפני כשנתיים, הועבר למשטרת ישראל בצירוף תלונה כבר לפני זמן רב, אלא שתיק התקיפה הקשה נסגר ברקע הליך גירושין בין השניים. במשטרה מסרו שההחלטה לסגור התיק נבעה מהיעדר תשתית ראייתית מספקת, אולם לאחרונה החליטה התביעה המשטרתית לפתוח את תיק החקירה מחדש.

הבוקר שוחחה האישה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר" על שאירע. "האירוע הנקודתי הזה היה ב-2018, אני זוכרת את היום הזה במדוייק. ישבתי אכלתי ארוחת צהריים ביום שישי הוא הגיע מהעבודה ודרש שאני אגישלו גם לאכול אמרתי לו עוד כמה דקות אני אסיים ואגיש לך, הוא השיב 'לא, את תגישי לי עכשיו', ברגע שלא קמתי באותה שנייה והגשתי הוא קם והעיף לי את הצלחת הילד היה לידי וחטף מהמכה הזו. אמרתי לו 'אתה נורמאלי' והוא התחיל לאגרף אותי. הוא לא הפסיק גם כשלקחתי את הילד כמגן, חשבתי שאם אני אחזיק את הילד הוא לא ימשיך אבל הוא לא הפסיק. הילד השני הגיע מהסלון ואמר לו 'אבא תפסיק' והם זרקו עליו חפצים ושפכו עליו מים. הילדים היו אז בני 6 ו-4, הקטנה הייתה בחדר ישנה. אני אומרת לו 'תפסיק' ולא מגיבה כי אני יודעת שאם אני אנסה זה יעלה לי ביוקר".

ל' מספרת שמתוך זוגיות של 10 שנים, 8 שנים היא חיה תחת אלימות. "הייתי גרושה עם 2 ילדים, עצמאית, מסודרת, הוא חיזר אחרי בלהט, היה ממש נסיך, הוא לא נראה הטיפוס. הוא שלח לי פרחים ומתנות, קנה את ליבי וזה לאט לאט נבנה, גבר מכה זה לא מהשניה הראשונה. הוא הרחיק אותי מהמשפחה שלי, מכל החברים שלי, הוא גרם לי להאמין שאמא שלי מקנא בי ולכן לא דיברתי איתה. הרגע הראשון שהוא הרים יד הייתה בסוף ההיריון הראשון, אמרתי אולי זו תקלה מעצבים, זה לא היום שלו כי להיות בסיטואציה זה לא כמו להסתכל מהצד, אנשים קל להם להסתכל מהצד ולהגיד למה היא לא הלכה? רק בהיריון השני הבנתי מה קורה אבל זה כבר היה מאוחר מדי. הוא הפך אותי לתלויה בו ב-100% נפשית, כלכלתית, פיזית ומשפתחתית". 

"אחרי כל פעם הוא לקח אותי לחו"ל, נכנסנו לחנויות מותגים, רמת החיים לשנו הייתה של 50,000 שקלים בחודש. אנחנו לא מיעוטים או מצוקה, חשוב לי להבהיר שיש המון נשים במצב שלי שמהבושה מפחדות להגיד 'לא מגיע לי'".

צפו בראיון המלא והקשה מ"חדשות הבוקר"

תגובת עורך הדין מיכאל כרמל שמייצג את הגרוש של ל': "מרשי נחקר במשטרת טירת הכרמל בתחילת חודש מאי השנה בחשד לעבירת אלימות כנגד גרושתו, גברת ל'. הגברת הגיעה ללא הזמנה ובניגוד לדעתו של מרשי למקום מגוריו, חוללה מהומה רבה, תקפה את מרשי, גנבה ציוד רב מהבית כולל מכשיר הסלולרי האישי של מרשי ולאחר מכן הזמינה שוטרים בתואנת שווא שהיא הותקפה, תוך שהיא גורמת לעצמה חבלה של ממש, על מנת לתמוך בטענתה. סרטון הוידאו בכתבה ערוך באופן מגמתי וחלקי. כלל הטענות העולות בכתבה הינן מומצאות וחלק ממסע רדיפה כלכלית והורית שהמתלוננת מנהלת חודשים רבים כנגד מרשי. מדובר במסע של תלונות שווא וכזב כדי לפגוע בקשר ההורי של מרשי עם ילדיו ובשלוות נפשו של מרשי".
 
ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בתלונות הדדיות אשר הוגשו על ידי בני הזוג הנמצאים בהליך גירושין.
במסגרת התלונה הועבר על ידי המתלוננת תיעוד של האירוע אשר אירע כשנה לפני הגשת התלונה.
עם השלמת החקירה, התיק נסגר בשל העדר תשתית ראייתית מספקת והמתלוננים עודכנו כמקובל (כאמור תלונות הדדיות של שני בני הזוג). בעקבות ערר שהוגש ובחינתו על ידי התביעה המשטרתית, הוחלט לפתוח את תיק החקירה מחדש".