שוטר הסיור שנדקר אתמול (חמישי) בראש העין וירה למוות בתוקפו עוכב אמש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), ונחקר באזהרה בגין החשד שביצע ירי שלא כדין. בתום החקירה שוחרר השוטר לביתו בתנאים מגבילים, וחקירת המקרה תימשך בימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מבירור ראשוני של האירוע עולה כי השוטר הגיע למקום בעקבות דיווח על אירוע אלימות, ואז הותקף - והגיב בירי. החשוד בתקיפה נפצע אנושות וכעבור זמן לא רב נקבע מותו. השוטר פונה תחילה בניידת משטרה לתחנה בראש העין - ומשם הועבר לבית החולים‎.

ראש העין: שוטר נדקר ברגלו וירה באדם המעורער בנפשו
זירת האירוע בראש העין | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

האירוע תועד במצלמות אבטחה שקלטו את החשוד, ככל הנראה אדם המעורער בנפשו, רודף אחרי השוטר ומנסה לדקור אותו כמה פעמים. השוטר נפצע קל מדקירה ברגלו ואחרי שהופל עלי ידי התוקף, הצליח לקום וירה בו חמש פעמים מטווח קרוב.

סרטון ששודר במהדורה המרכזית אמש מראה את העימות בין משפחת ההרוג לשוטר היורה - מיד אחרי התקרית הקשה. בתיעוד נראה אחד מבני משפחתו של ההרוג אומר לשוטר: "למה בלב? למה בלב אבל נשמה? יש לך רגליים. למה בלב, הוא נופל". השוטר צועק: "מה אני אעשה, הוא רץ אליי עם סכין. אחי הוא רץ אליי לפה. מה אני אעשה? הוא בא להרוג אותי".

בני המשפחה מאשימים את השוטר שעשה וידוא הריגה ומעלים טענות קשות כלפי המשטרה. אחד מהם סיפר על שהתרחש: "קלטתי שהוא מחזיק ככה, צעקתי להם הוא מוציא סכין, הוא מוציא סכין. השוטר ישר שלף והתחיל לירות בו את כל הכדורים. יכול היה לעצור אחרי שלוש יריות". בת משפחה אחרת אמרה: "גם אם הוא דקר את השוטר, למה לירות כל כך הרבה כדורים. מה זה מחבל? מי בא אליכם? כמה כדורים?".