כשבועיים לאחר שמאסטוואל אלאזה נרצחה על ידי בן זוגה לעיני בנה בערב יום העצמאות – המשטרה תגיש היום (שלישי) הצהרת תובע נגד מאנדפרו אלאזה, בעלה בן ה-37. אלאזה, שהשתחרר רק בחודש שעבר ממאסר שריצה בשל עבירות אלימות כלפיה, הודה במעשיו ושיחזר בפני החוקרים את המקרה בזירת הרצח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

היום הודיעה המשטרה כי סיימה את חקירת הרצח המזעזע שהתרחש בחדר מדרגות ברחוב הערבה בחולון בערב יום העצמאות. היא הותקפה בחדר המדרגות וגורמי הרפואה קבעו את מותה במקום. החשוד ברצח, בעלה של המנוחה, נמלט מהמקום וכמה שעות לאחר מכן הוא נעצר בתום מצוד משטרתי ובסיוע אזרחים ערניים.

החשוד הודה במסגרת החקירה במעשיו ושיחזר בפני חוקרי המשטרה את המקרה בזירה. החשוד תיאר את הרקע שקדם למעשה וסיפר איך שבר על אשתו בקבוק זכוכית ודקר אותה כמה פעמים בסכין מטבח - כל זאת לעיני בנם הבכור בן ה-14 של בני הזוג ושכנים ששמעו את הצעקות והזעיקו את המשטרה.

במסגרת החקירה שהופקדה בידי צוות חקירה מיוחד של משטרת מרחב איילון ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב, ביצעה המשטרה פעולות רבות ומורכבות ולאחר חקירה מאומצת גובשה תשתית ראייתית מוצקה נגד החשוד. הבוקר תוגש לבית המשפט הצהרת תובע נגדו, והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו.

מאנדפרו אלאזה (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

בחקירה שהתקיימה לאחר האירוע הקשה, עלה כי בני הזוג, שעלו מאתיופיה ב-2005, התעמתו בביתה של האישה. היא יצאה לחדר המדרגות בניסיון להימלט מבעלה, ושם דקר אותה למוות. אחד השכנים סיפר כי ראה את מאנדפרו בורח מהבית כשהוא אוחז בסכין. הוא נמלט מהמקום, אך נעצר בתום חיפושים שנמשכו כמה שעות לאחר שאחד משכניו זיהה אותו.

אלאזה חשוד ברצח בנסיבות מחמירות, בסעיפים של רצח לאחר תכנון ורצח בת זוג לאחר התעללות. בחקירתו טען כי לא תכנן מראש את האירוע ושלא חשב שאלו יהיו תוצאות מעשיו. הוא הוסיף כי הוא מצטער על הרצח. ההערכות הן שקו ההגנה שלו נועד להפחית את חומרת העבירה שמיוחסת לו.

היסטוריה של אלימות

מאסטוואל ספגה במשך שנים אלימות מצד בעלה, שאף ריצה על כך עונש מאסר בפועל של 10 חודשים שממנו שוחרר השנה, עד שבשלב מסוים פנתה למקלט לנשים מוכות. "אחרי שהוא השתחרר מהכלא המשפחה שלו אמרה שאין לו לאן לחזור ושהוא רוצה לגדל את הילדים שלו". סיפר א', אחיה של הנרצחת.

זירת הרצח בחולון (צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א )
זירת הרצח בחולון | צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א

"הם עשו ביניהם סולחה, הוא ביקש סליחה ואמר שלא ימשיך להתנהג ככה. הוא נגע לה ברגשות, אמר לה שאין לו אימא ואבא. היא הייתה תמימה ונתנה לו לחזור הביתה", הוסיף א'. "אם הייתי חוזר אחורה בזמן, לא הייתי נותן לו לחזור לבית".

אלאזה השתחרר בחודש שעבר ממאסר שריצה בשל עבירות אלימות כלפי מאסטוואל לאחר שבאוגוסט 2019 הכה אותה שוב ושוב באגרופים בפניה, וגרם לה לדימום. לאחר מכן איים עליה ואמר: "אם את מזמינה משטרה אני הורג אותך". הוא נעצר עד תום ההליכים והורשע בהסדר טיעון בתקיפה הגורמת חבלה ובאיומים. בפברואר השנה הוא נידון לעשרה חודשי מאסר, שנספרו מיום מעצרו. אלאזה שוחרר שחרור מנהלי לאחר שריצה שמונה חודשים בבית המעצר.