שבוע לאחר שאחותו נרצחה על ידי בן זוגה לנגד ילדיה בערב יום עצמאות, אחיה של מאסטוול אלאזה שובר שתיקה ומספר מה קרה באותו היום: "הבן הקטן בן ה-14 התקשר. נסענו הכי מהר וכבר היה מאוחר מדי, זה היה אבוד. המשטרה לא נתנה לנו להיכנס".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בחקירה שהתקיימה לאחר האירוע הקשה, עלה כי בני הזוג מאנדפרו ומאסטוול אלאזה, שעלו מאתיופיה ב-2005, התעמתו בביתה של האישה. היא יצאה לחדר המדרגות בניסיון להימלט מהבעל, ושם הוא דקר אותה למוות לעיני בנם בן ה-14, שהזעיק למקום את המשטרה. אחד השכנים סיפר כי ראה את האלאזה בורח מהבית כשהוא אוחז בסכין. הוא נמלט מהמקום, אך נעצר בתום חיפושים שנמשכו כמה שעות לאחר שאחד משכניו זיהה אותו.

מאנדפרו אלאזה
צילום: דוברות המשטרה

אחיה של מאסטוול, א' בן ה-26, סיפר כי הוא לא ידע כי הוא נהג באלימות כלפי אחותו לפני שמלאזה נכנס לכלא: "לא ידעתי שהיו ביניהם שום בעיות אבל אחרי שהוא נכנס לכלא הבנתי שבמשך 6 שנים הוא היה מתעלל בה ומכה אותה". הוא הוסיף כי מאסטוול הייתה אישה מופנמת ולא דיברה על בעלה כדי לא להרוס את התדמית הטובה של הזוגיות ביניהם.  

"אחרי שהוא השתחרר מהכלא המשפחה שלו אמרה שאין לו לאן לחזור ושהוא רוצה לגדל את הילדים שלו". סיפר א'. "הם עשו ביניהם סולחה, הוא ביקש סליחה ואמר שלא ימשיך להתנהג ככה. הוא נגע לה ברגשות, אמר לה שאין לו אמא ואבא. היא הייתה תמימה ונתנה לו לחזור הביתה".

בשלב מסויים פנתה מאסטוול למקלט לנשים מוכות, אבל אחיה לא רצה שתהיה שם והזמין אותה לשהות בביתו: "אמרתי לה שאנחנו המשפחה נגן עליה ועל הילדים, אבל היא לא רצתה להיות נטל. אחרי שבוע הם חזרו הביתה כי הילדים לא הסתדרו שם. הוא הרביץ לה עוד פעם והבית היה מלא דם, ההורים שלי ניקו שם הכל".

זירת הרצח בחולון
זירת הרצח בחולון | צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א

ילדיהם של בני הזוג שוהים כרגע אצל דודתם. "ניסינו להגיד לילדה בת ה-6 שאמא איננה אבל היא לא רצתה לשמוע. מהאבא הם תמיד פחדו וחששו", אמר א'. הוא הוסיף כי בני המשפחה מתכוונים להגיע לדיונים בבית המשפט ולהסתכל לרוצח בעיניים: "הייתי שואל אותו - איך רצחת אמא לשני ילדים?"

א' סיפר שאחותו הייתה אישה מדהימה שדאגה לו כשהיה ילד. הוא אמר שלפני הרצח היא פירנסה משפחה שלמה. "היא עבדה בשתי עבודות ושילמה על הילדים ועל כל ההוצאות והוא היה שותה ומהמר". 

"אם היתי חוזר אחורה בזמן לא הייתי נותן לו לחזור לבית", הוסיף א' וקרא לנשים שסובלות מאלימות לשתף את משפחותיהן: "במקרה שלי זה כבד אבוד. אולי יכלנו להציל אותה".

השבוע פורסם כי אלאזה אמר בחקירתו כי דקר אותה לאחר שסירבה להצעתו שיכין לה קפה. החשוד גם אמר כי אנשים רבים אמרו לו שהיא בוגדת בו עם חברו, וציין שרצה לבצע בדיקת דנ"א לבתם. הוא הוסיף כי היו כמה תקריות אלימות בין השניים לאורך השנים.

אלאזה חשוד ברצח בנסיבות מחמירות, בסעיפים של רצח לאחר תכנון ורצח בת זוג לאחר התעללות. בשבוע שעבר הוא הודה ברצח ואף שחזר אותו. אלאזה טען בחקירתו כי לא תכנן מראש את האירוע, ושהוא לא חשב שאלו יהיו תוצאות מעשיו. הוא הוסיף כי הוא מצטער על הרצח. ההערכות הן שקו ההגנה שלו נועד להפחית את חומרת העבירה שמיוחסת לו.

אלאזה השתחרר בחודש שעבר ממאסר שריצה בשל עבירות אלימות כלפי אשתו. לפי כתב האישום נגדו, בעקבות ויכוח שהתפתח ביניהם באוגוסט 2019 הוא הכה את אשתו שוב ושוב באגרופים בפניה, וגרם לה לדימום. לאחר מכן איים עליה ואמר: "אם את מזמינה משטרה אני הורג אותך". הוא נעצר עד תום ההליכים והורשע בהסדר טיעון בתקיפה הגורמת חבלה ובאיומים. בפברואר השנה הוא נידון לעשרה חודשי מאסר, שנספרו מיום מעצרו. אלאזה שוחרר שחרור מנהלי לאחר שריצה שמונה חודשים בבית המעצר.