אחרי יותר מארבע שנים, פוענח רצח דורון שוסטר שחוסל על ידי רוכב אופנוע שנמלט מהזירה - כך נודע היום (חמישי) ל-N12. שוסטר היה פעיל ליכוד ואיש עסקים שנכנס לחובות כספיים. מהחקירה עולה החשד כי שכיר החרב יאיר זוהר, שנעצר לאחרונה לאחר שסוכן סמוי של המשטרה הפליל אותו, קיבל כסף תמורת ההתנקשות. בשלב זה זוהר מסרב להסגיר את מי שהזמין את החיסול ושילם בעבורו. ביום שני יוגש נגדו כתב אישום בגין רצח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני ארבע שנים, כך על פי החשד, ירה זוהר בשוסטר מטווח קצר בפתח ביתו שבראשון לציון ובמשך הזמן שעבר מאז הרצח לא חלה כל התפתחות משמעותית בחקירה והתיק הוגדר כתעלומה.

יאיר זוהר, החשוד ברצח דורון שוסטר ב-2016
יאיר זוהר, החשוד ברצח דורון שוסטר ב-2016 | צילום: חדשות

ביום שני צפויה הפרקליטות להגיש נגד זוהר כתב אישום בגין רצח אך בשלב זה לא יודעים, וייתכן שגם לעולם לא נדע, מי שלח את זוהר ומי רצה במותו של דורון שוסטר. זוהר לא רק שותק, אלא מכחיש את כל החשדות החמורים נגדו שהבשילו לכדי כתב אישום.

עו"ד עדי כרמלי, פרקליטו של יאיר זוהר, התייחס להתפתחות בחקירה ומסר: "טרם נחשפנו לראיות. אנחנו נגיב בהתאם כשיגיעו אלינו הראיות".

זירת החיסול בראשל
הזירה שבה נרצח דורון שוסטר | צילום: Azri Amram, חדשות 2

ביום ראשון התיר השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשון לציון לפרסם את דבר מעצרו של זוהר כחלק מהתפתחות משמעותית בחקירת הרצח, זאת לבקשת N12.

הסוכן שהפליל את שכיר החרב

במשך ארבע שנים היחידה החוקרת (ימ"ר מרכז) חיפשה קצה חוט: התיק הזה שוב ושוב לא התקדם לשום מקום עד שסוכן סמוי שהפעילו בימ"ר מרכז במשך שנה שלמה התחיל לספק מידע. הסוכן הסמוי לא רק הפליל כ-60 עבריינים, אלא גם אמר שהוא יודע מי רצח את דורון שוסטר. 

עורך הדין עדי כרמלי
פרקליטו של החשוד, עו"ד עדי כרמלי

הסוכן סיפר כי העבריין יאיר זוהר סיפר לו כי ביצע את הרצח - וסיפר לסוכן פרטים מוכמנים שרק הרוצח יכול לדעת עליהם. בימ"ר מרכז לא האמינו ורצו פרטים נוספים: הם ציידו את הסוכן באמצעים כדי לתעד את השיחה, והסוכן לא אכזב. בין היתר זוהר סיפר לו כי אלמונים שלחו אותו לבצע את הרצח, "שמו כסף על ראשו" של שוסטר. זוהר גם סיפר כיצד ביצע את הרצח.

בעקבות גילוי המידע הזה, זוהר - שנמצא בכלא בגין עבירות אחרות - הובא לימ"ר מרכז, שם הטיחו בו את החשדות. הוא הכחיש ואמר שהוא לא קשור לרצח‎. בימ"ר מרכז לא הסתפקו בכך וקיימו עימות בין זוהר לסוכן. אחד החוקרים אמר: "לא זכור לי עימות כזה חריף וארוך בין שני אנשים". הסוכן הטיח בחשוד את כל מה שאמר לו, אבל זוהר הכחיש‎ וניסה לסתור את דבריו של הסוכן.

_OBJ

שוסטר ז"ל נחשב לפעיל ליכוד מוכר מאוד בעיר אשדוד והיה בקשר עם שרים בממשלות ישראל בעבר ובהווה. בעבר יוחסו לו קשרים עם הנשיא לשעבר, האסיר משה קצב, שר הפנים לשעבר גדעון סער וחבר הכנסת צחי הנגבי. אולם שמו של איש העסקים נקשר בעבר גם במספר פרשות שאינן מחמיאות וביניהן פרשת עורך הדין רונאל פישר.

הרצח התרחש סמוך לשעה 18:50 ב-20 במרץ 2016, יום ראשון בשבוע. בשעת הערב נשמעו קולות ירי ברחוב הקוקיה בראשון לציון. צוותי מד"א שהגיעו למקום איתרו את שוסטר כשהוא פצוע באורח אנוש ולאחר טיפול ראשוני פינו אותו לבית החולים אסף הרופא, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. במשטרה העריכו אז כי הירי בוצע על ידי רוכב אופנוע, שהצליח להימלט מהזירה לפני שהגיעו כוחות המשטרה למקום.