הותר לפרסום: עבריין משפיע לשעבר גויס על ידי משטרת ישראל, הפך לסוכן חשאי – והביא למעצר של 60 חשודים בסחר בנשק וסמים. על פי הפרסום, הוא אובטח על ידי שוטר נוסף לאורך המבצע - שהפך אף הוא לסוכן חשאי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדובר במבצע סוכן רחב היקף שעלה למשטרה מיליוני שקלים וכלל איסוף ראיות נגד למעלה מ-60 דמויות משפיעות בעולם הנשק הבלתי חוקי, הסמים וארגוני הפשיעה במגזר היהודי והערבי. לאחר למעלה משנה של חקירה סמויה, במהלכה שוכנע העבריין לחצות את הקווים ולהפוך למקור, יצא הבוקר לדרך מבצע 216 שהוביל לגל מעצרים חסר תקדים בכל רחבי הארץ.

עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי (צילום: דוברות משטרת ישראל)
מבצע הסוכן החשאי | צילום: דוברות משטרת ישראל
עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי (צילום: דוברות משטרת ישראל)
למעלה מ-60 חשודים נעצרו | צילום: דוברות משטרת ישראל
עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי (צילום: דוברות משטרת ישראל)
הכספים שנתפסו | צילום: דוברות משטרת ישראל

הסוכן אותר כמועמד להפעלה לפני למעלה משנה על ידי מערך המודיעין ביחידה המרכזית, ולאחר בחינת התאמתו, נחתם עימו הסכם הפעלה והוא שוגר לביצוע עסקאות נשק וסמים עם דמויות שהיו מוכרות לו היטב מעברו כפעיל בעולם הפשיעה. אל הסוכן אף הוצמד שוטר מיחידה עילית ושימש כנהגו ומאבטחו.

"המסר שעובר מכאן לכל עבריין ומפר חוק הוא שידה הארוכה של המשטרה – בפעילות גלויה או סמויה – בוא תבוא", אמר הבוקר השר לביטחון הפנים אוחנה. מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן הוסיף: "מיקוד הכוח יופנה לעקירה מהשורש של תופעות הפשיעה המשפיעות על הביטחון האישי של הציבור בישראל, אנו רואים חשיבות בחיזוק אמון הציבור בקרב החברה הערבית בישראל".