פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד יאיר זוהר, בן 50 מיבנה, בגין רצח פעיל הליכוד דורון שוסטר בשנת 2016 בחניית ביתו בראשון לציון. כתב האישום הוגש בעקבות מידע שהביא סוכן סמוי והקלטות מפלילות של זוהר בנוגע לרצח. על פי כתב האישום, הנאשם הציע לסוכן להשתתף בביצוע הרצח ולאחר שסירב - ביצע אותו בעצמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של זוהר עד תום ההליכים. בבקשתה ציינה הפרקליטות שהסוכן שגייסה המשטרה מסר שזוהר נשכר על ידי אדם לא ידוע לביצוע הרצח על רקע רומנטי. עוד צוין כי לאחר שסירב להשתתף בפשע, הסוכן הצטרף לסיור בסביבת ביתו של שוסטר כשבועיים לפני הרצח, ובו הצביע זוהר לכיוון רכב המרצדס השחור שלו. 

"כאשר ראה הסוכן דיווחים בתקשורת על הרצח, זיהה מיד את בניין המגורים ואת רכב המרצדס השחור, יצר קשר עם המשיב (זוהר), נפגש עמו בבית קפה ביבנה למחרת הרצח ואז התוודה באוזניו המשיב כי ביצע אותו", כתבה הפרקליטות בבקשה להארכת מעצר. 

בין היתר, נשמע זוהר אומר בהקלטה: "לא אחי, מה אני פראייר? עזוב אותך, עשיתי אחד אני בראשון, עשיתי אחי. אתה לא זוכר, אה?". בהמשך מסר זוהר פרטים נוספים הקושרים אותו כמי שביצע את הרצח.  

הסוכן הסמוי פעל במשך שנה במסגרת "פרשה 216", והפליל בחודש שעבר עשרות עבריינים. בין העצורים בפרשה היה גם זוהר עצמו. במהלך פעולתו של הסוכן הוא נשלח לבצע עסקאות של רכישת מטען חבלה ואקדחים עם זוהר, ובמהלך פגישותיהם הוצע לו להצטרף לרצח. 

החשוד ברצח דורון שוסטר
החשוד ברצח דורון שוסטר

בעקבות המידע, זוהר, שנמצא בכלא בגין עבירות אחרות, הובא לימ"ר מרכז, שם הטיחו בו את החשדות. הוא הכחיש ואמר שהוא לא קשור לרצח‎. בימ"ר מרכז לא הסתפקו בכך וקיימו עימות בין זוהר לסוכן. אחד החוקרים אמר: "לא זכור לי עימות כזה חריף וארוך בין שני אנשים". הסוכן הטיח בחשוד את כל מה שאמר לו, אבל זוהר כל הזמן הכחיש‎ וניסה לסתור את דבריו של הסוכן.

נזכיר כי ב-20 במרץ 2016 קצת לפני השעה 19:00 הגיע שוסטר לחניית ביתו בראשון לציון. הוא יצא מהרכב וצעד לעבר הבית, שם נורה בחניית הבניין. על פי כתב האישום זוהר המתיע על אופנוע סמוך לחנייה, וכאשר הבחין שיצא ממכוניתו, נע לעברו וירה בו מטווח קצר באקדח 5 כדורים. 4 כדורים פגעו בשוסטר והרגו אותו. מיד לאחר הירי זוהה קטנוע העוזב את הרחוב.

עוה"ד נעמה תור זאבי ותומר שטיינברג שהגישו את כתב האישום מסרו כי "כתב האישום שהוגש היום מייחס לנאשם אירוע רצח שאירע לפני 4 שנים, שפיענוחו התאפשר הודות לפעילות הסוכן. בנוסף, מייחס כתב האישום לנאשם שלוש עסקאות במהלכן מכר לסוכן מטען חבלה ושני אקדחים. נזכיר כי כתב אישום זה מהווה חלק מפרשה במסגרתה הוגשו כתבי אישום נגד 47 נאשמים במהלך החודש האחרון. פיענוח הרצח התאפשר לאחר שבמהלך הפעלת הסוכן, ועל רקע קשר מוקדם ביניהם, הצליח הסוכן לתעד התוודות מפי הנאשם."

שוסטר ז"ל נחשב לפעיל ליכוד מוכר מאוד בעיר אשדוד והיה בקשר עם שרים בממשלות ישראל בעבר ובהווה. בעבר יוחסו לו קשרים עם הנשיא לשעבר, האסיר משה קצב, שר הפנים לשעבר גדעון סער וחבר הכנסת צחי הנגבי. אולם שמו של איש העסקים נקשר בעבר גם במספר פרשות שאינן מחמיאות וביניהן פרשת עורך הדין רונאל פישר.