יממה לאחר שנרצחה בידי בן זוגה, קרוביה של מאיה ווישניאק ז"ל סיפרו הערב (ראשון) על הצעירה המקסימה שחלמה ללמוד,לטייל ולהצליח. בין היתר סיפר אב של אחת מחברותיה, שערב לפני המקרה היא סיפרה לחברותיה על בן זוגה ואמרה שהוא "חמוד". מוקדם יותר היום הוארך מעצרו בשבוע של הצעיר לאחר שהודה במשטרה שחנק את מאיה למוות ואז דקר את אימו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הערב הובאה ווישניאק בת ה-22 למנוחות במתכונת מצומצמת בשל הגבלות הקורונה. הוריה של מאיה הצעירה ספדו לה: "מאיה תמיד ראתה את העולם דרך משקפיים ורודים. ילדה שמחה, בוגרת ומוכשרת. ילדה מלאה באהבה. לב זהב ותמיד ראתה את צרכי האחר ונרתמה לסייע ולעזור".

 מיקי יאיר, אביה של אחת מחברותיה הקרובות של מאיה שוחח עם N12: "הן ישבו פה אתמול בערב כל הבנות, אחת שהיא החברה הכי טובה וטיילה איתה בהודו סיפרה ששאלה אותה איך הוא, והיא אמרה 'חמוד'. בשבת בצהריים היא נסעה אליו וזה קרה". יאיר הוסיף ואמר: "זה לא משהו שאתה חושב קורה ברדיוס שלך, אתה חושב שזה שייך למגזרים אחרים גם אם לא נעים להגיד. חשוב לדבר על זה כמה שיותר". 

חברה הקרוב של ווישניאק, עידו ראובן, סיפר מוקדם יותר: "בשיחה האחרונה שלנו מה שהעסיק אותה זה מוטיבציה להמשיך את הטיול אחרי הקורונה. שיש לה חבר, אולי היא תגור איתו. הכל היה בווייב הכי חיובי של אחרי צבא. זה היה קטע די חדש (הקשר). הכתובת לא הייתה על הקיר. היא לא סיפרה משהו על אלימות. יותר דיברה על מה היא מתכננת בעתיד, לימודים. לא נכנסתי לעניין שלא הקשר".

מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע
מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע"י בן זוגה
מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע
מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע"י בן זוגה | צילום: מתוך פייסבוק

 

ראובן עוד סיפר הערב על אופיה הנעים והשאפתני של מאיה, שחלמה להשלים את הטיול הגדול שנקטע בגלל הקורונה וחלמה על קריירה מצליחה: "היא הייתה שמחה, האדם הכי מאיר פנים טוב לב ועוטף.היא הייתה בן אדם מדהים, משנה עולמות, רצתה ללמוד, להתקדם, אדם שקולט שהוא מצליחן בטירוף והמשפחה דחפה אותה להצלחה מגיל מאוד צעיר. היא רצתה להמשיך את הטיול, היא טיילה במזרח. רצתה לכבוש את העולם לפזר את הקסם בכל מקום".

השופטת: "מדובר בעבירות מהחמורות ביותר בספר החוקים"

המשטרה בודקת חשד לפיו הרצח בוצע על רקע רצונה של המנוחה להיפרד מהצעיר. על פי הפרטים הראשונים, אמש התלהט ויכוח בין השניים, במהלכו החל החשוד לחנוק את מאיה ואמו, שהייתה מחוץ לבית, חזרה לביתה ומצאה את בנה מבצע את הרצח. על פי החשד, אימו של הצעיר ניסתה להפריד ביניהם ולהתקשר למשטרה, ובעקבות זאת בנה כעס ודקר אותה מספר פעמים.

השופטת, ענת יהב, סירבה היום לבקשת סנגוריו של החשוד לערוך לו בדיקה פסיכיאטרית פרטית והוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית מטעם המדינה. לאחר מכן, האריכה השופטת את מעצרו של החשוד עד יום ראשון הבא, 24 במאי. זמן קצר לאחר מכן, הגיש החשוד ערעור על ההחלטה לבית משפט המחוזי באמצעות עורכת דינו אורית חיון - והדיון בנושא אמור להתקיים מחר. 

"מדובר בעבירות מהחמורות ביותר בספר החוקים", אמרה השופטת בדיון, "העבירות בוצעו ברף החמור והבזוי ביותר שניתן להעלות על הדעת". השופטת החליטה כי היא לא נעתרת לבקשת עורכי דינו של החשוד לבדיקה פסיכיאטרית.

חשד: חנק את בת זוגו למוות ודקר את אימה
זירת האירוע ברחוב אבטליון שברמת גן | צילום: חדשות

"מדובר באירוע חמור שבו החשוד רצח את חברתו וניסה לרצוח את אמו", אמר נציג המשטרה בדיון. לדבריו, השוטרים תפסו סמים בזירה, בה נמצאו 6 גרם של מריחואנה. החשוד סירב לבדיקת דם, השתולל בתחנה וניסה לתקוף את אחד השוטרים. במשטרה מסרו שהוא חשוד גם בשיבוש חקירה.

"מדובר בטרגדיה קשה לשתי המשפחות, מקרה מאוד עצוב", מסרו עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי שמייצגים את החשוד. "אנחנו סבורים שבעיות נפשיות שהובילו לטרגדיה הקשה היו צריכות להיבחן כבר אתמול. החשוד סבל מבעיות נפשיות מורכבות".