חשד לרצח שלישי של אישה בידי בן זוגה בשבועיים האחרונים: אמש (שבת) נמצאה צעירה בת 21 מתה ברמת גן. מחשד ראשוני עולה כי ככל הנראה גבר, גם הוא בן 21, חנק למוות את זוגתו ולאחר מכן דקר גם את אימו, שפונתה במצב קל לבית החולים איכילוב שבתל אביב. החשוד, שנעצר בתוך זמן קצר בסמוך לזירה, לא מוכר למשטרה ולא לגורמי הרווחה, כמו גם הנרצחת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשוד ברצח הוא צעיר תושב רמת גן שגר אצל אימו. המשטרה בודקת חשד שהרצח בוצע על רקע רצונה להיפרד ממנו. על פי הפרטים הראשונים, אמש התלהט ויכוח בין השניים במהלכו החל לחנוק אותה, ואימו של הצעיר שהייתה מחוץ לבית חזרה לביתה ומצאה את בנה חונק למוות את בת זוגו. היא ניסתה להפריד ביניהם ולהתקשר למשטרה, הבן כעס ודקר אותה כמה פעמים ופצע אותה באורח קל.

זירת החשד לרצח ברמת גן‎
זירת החשד לרצח ברמת גן‎ | צילום: דוברות המשטרה

מפרטים נוספים שהגיעו לידי N12 מתברר שהחשוד אמר לאם, שהייתה מחוץ לבית וחזרה פנימה: "תראי מה עשיתי, הנה, חנקתי אותה". האם ראתה את הצעירה לא נושמת ושרועה על הרצפה עם סימני אלימות על גופה. 

האם נבהלה ואמרה לו שחייבים להתקשר למשטרה ובשלב זה על פי עדותה הוא החל להשתולל ולצרוח עליה ולאיים שאם תתקשר הוא ירצח גם אותה. לפי דבריה, בשלב זה החל לחנוק אותה, היא נאבקה בו והצליחה להשתחרר, הוא הביא סכין והחל לדקור אותה בעוד היא מתחננת שיפסיק.

"התחננתי, אמרתי לו להפסיק", אמרה האם. "איכשהו מצאתי את התושייה והכוח להתקשר למשטרה, הוא פתאום הפסיק לדקור אותי והשוטרים באו והצילו אותי". השוטרים עצרו את הצעיר שהחל להימלט. אביה של הצעירה נמצא בזירה ועודכן על ידי חוקרי המשטרה. 

זירת החשד לרצח ברמת גן‎
זירת החשד לרצח ברמת גן‎ | צילום: דוברות המשטרה

שכנים ששמעו את הצעקות התקשרו למוקד 100 של מד"א. פרמדיקים קבעו את מותה במקום. הצעיר נעצר סמוך לזירה. קצין משטרה אמר: "האירוע היה מזעזע, הייתה שם אלימות קשה שבוצעה על ידי הצעיר. אנחנו מתחקרים אותו וגבינו לא מעט עדויות מאנשים שמכירים את הזוג, ומחר נביא אותו לדיון בהארכת מעצרו".

 "לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה"

סמוך לשעה 20:00 אמש (שבת) התקבל דיווח במוקד מד"א על שתי פצועות שנמצאות בדירה ברמת גן, כשהגיעו למקום קבעו את מותה של אחת מהן. לזירת האירוע ברחוב אבטליון ברמת גן הגיעו כוחות משטרה רבים, שעצרו גבר בן 21 החשוד במעשה הרצח. נסיבות המקרה נמצאות כרגע בחקירה.

רונן שמרי, קצין אגף החקירות והמודיעין של מרחב דן, סיפר אתמול: "הערב התקבל דיווח על אירוע של רצח ברמת גן, אודות בחורה כבת 21. כוחות משטרה ורפואה הגיעו במהרה למקום, לזירה לא נעימה - כנראה מדובר ברצח אלים. החשד כרגע נופל על בחור כבן 21 שהיה בקשר עימה, האימא של החשוד גם היא פצועה ופונתה לבית החולים. הנסיבות נבדקות, יש כאן כוחות גם של זיהוי פלילי, מעבדה בדרך למקום ואנחנו מתחילים בחקירה".

פראמדיק מד"א גיא ארזי סיפר: "כשנכנסו לדירה ראינו צעירה בת 22 מחוסרת הכרה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה. הפצועה השניה, אישה כבת 50, התהלכה בדירה כשהיא בהכרה מלאה. היא טופלה במקום ופונתה לבית החולים כשמצבה קל".

"גל הטרור נגד נשים נמשך"

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בעקבות רצח האישה ברמת גן ופציעת אישה נוספת: "גל הטרור נגד נשים נמשך בצל משבר הקורונה. מאז תחילת השנה נרצחו על רקע אלימות במשפחה שמונה נשים ותינוקת בת 10 חודשים, שש מהן מאז פרץ משבר הקורונה. כפי שחזרנו והתרענו, הקורונה מחריפה מאד את תופעת האלימות במשפחה. רק מאז סוף אפריל חלה עלייה של 16% במספר התיקים שנפתחו במשטרה על רקע אלימות במשפחה, אשר רובה המוחלט מופנה כנגד נשים".

הנרצחת בבת ים טטיאנה חייקין
טטיאנה חייקין ז"ל שנרצחה על ידי בעלה | צילום: באדיבות המשפחה

פאר המשיכה ואמרה: "גם אם לא כל רצח של אישה הוא תוצאה ישירה של הקורונה - אין ספק שהמשבר הכלכלי והחברתי החריף מגביר את תופעת האלימות במשפחות שגם כך סובלות מכך. קראנו כבר בתחילת המשבר לתגבר משמעותית את שירותי הרווחה ואת הנגישות לשירותי אכיפת החוק. ייתכן שאנו רק בפתחו של גל שיילך ויתגבר דווקא כעת ביציאה מהסגר. אני קוראת לממשלה ליישם באופן מידי את התכנית למאבק באלימות שמוכנה ומוקפאת כבר שנים, בין השאר, לפעול מיידית לחקיקת החוקים שיאפשרו אכיפה והגנה על נשים. מדובר בהצלת נפשות ממש".

אורה כורזים, יו"ר ויצו ישראל, הוסיפה: "בזמן שהמדינה כולה עסוקה בחזרה לשגרה, מאות אלפי נשים וילדיהן ממשיכים לחיות במצב חירום תחת טרור ואלימות מתמשכים. מגפת הקורונה אולי מאחורנו אבל מגפת האלימות מתגברת וממשיכה לגבות קורבנות. מתחילת משבר הקורונה נרצחו כבר 6 נשים ולצערנו במקום לפעול ליישום מיידי של התכנית הלאומית לטיפול באלימות נגד נשים, ממשיכה הממשלה להתעסק בחלוקת תיקים. התכנית אושרה כבר ב-2017 ואנו קוראות לרה"מ לשחרר את תקציביה באופן מיידי כדי להגן על נשים, לקדם מערך הסברה ולטפל במשפחות מוכות האלימות. עד אז נמשיך לקרוא על עוד רציחות שיכולנו למנוע".

התקופה האחרונה מאופיינת בגל של אלימות במשפחה. כתב אישום הוגש אתמול בבוקר נגד מאנדפרו אלאזה מחולון בגין רצח אשתו בערב יום העצמאות האחרון. מכתב האישום עולה כי ויכוח פרץ בין אלאזה לבין אשתו, מאסטוואל, לאחר שהאישה סירבה להכין לו קפה. הוא ניפץ בקבוק זכוכית על ראשה ואז, כשנמלטה אל חדר המדרגות, רדף אחריה עם סכין מטבח ורצח אותה בדקירות לעיני בנם.

מאסטוול אלאזה‎
מאסטוול אלאזה, נרצחה על ידי בעלה לעיניי בנם | צילום: באדיבות המשפחה

בית משפט השלום בת"א האריך ביום ראשון האחרון את מעצרו של איגור צ'פיקוב בחשד שרצח את זוגתו טטאינה חייקין ז"ל בדירתם בבת ים לפני כשבוע. בדיון חשף נציג המשטרה כי הרצח בוצע כמה ימים לפני שצ'פיקוב דווח על כך למשטרה. חייקין העידה נגד צ'פיקוב במשטרה בעבר, אולם לא הצליחה למנוע את הסוף הטראגי.

השתתפו בהכנת הידיעה: ברהנו טגניה,  אור רביד,  גלעד שלמור, משה נוסבאום ומיכל פעילן.