שוב תקרית אלימה בשכונת מאה שערים: דוגמים של מד"א, שנכנסו הערב (שבת) ברכב של עיריית ירושלים לשכונה כדי לבדוק תושבים, הותקפו במוטות ברזל. אחד מאנשי הצוות נפצע קל בראשו מחבטה של מוט ברזל. לרכב העירייה נגרם נזק קשה. גם בבני ברק נרשמה דריכות לקראת עימותים אפשריים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר קבלת הדיווח על האירוע, שוטרים הוזעקו לחלץ את הצוות מהשכונה והפצוע פונה במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם. דובר מד"א זכי הלר הגיב לאירוע: "מדובר במתנדב שלנו שנסע לקחת דגימה במאה שערים. ברגע שאותו חובש שלנו יצא מהרכב לקחת דגימה ולהתמגן עם חליפת המיגון, קבוצת אנשים התחילה להתקהל, ליידות אבנים ולזרוק מוט ברזל על הרכב". במהלך סוף השבוע נרשמו עשרות דוחות לתושבים במאה שערים על הפרת צווים ותקנות. מוקדם יותר השבוע הותקף צוות של מד"א באבנים באותה השכונה.

ארגון תג מאיר, הנלחם בפשעי שנאה, מסר בתגובה לאירוע היום בשכונת מאה שערים בירושלים: "מגנים בשאט נפש את התקפת צוות הקורונה בשכונת מאה שערים בירושלים. יש למצות את הדין מול פושעי השנאה ומפרי החוק בכל מקום בלי הבדל דת, גזע ומין".

צוות מד״א וניידת עירייה הותקפו במאה שערים (צילום: מד"א)
נזק רב נגרם לרכב | צילום: מד"א

כוחות משטרה שהוזעקו אתמול בשעות הערב לשכונת מאה שערים בירושלים נתקלו בעשרות תושבים שהפרו את הנחיות משרד הבריאות. חלק מהתושבים אף החלו ליידות אבנים לעבר השוטרים. במהלך הבוקר המשיכו השוטרים בפעילות ואף עצרו 10 חשודים בחשד לתקיפה והכשלת שוטרים.

הכוחות שהגיעו למאה שערים בערב שבת וספגו יידויי אבנים נאלצו בשלב מסוים להפעיל אמצעים לפיזור הפגנות נגד האזרחים. גם במהלך הבוקר הבחינו כוחות משטרה באזרחים שהתפללו במקומות פתוחים בניגוד להנחיות במספר מוקדים – ופיזרו אותם. במהלך הפעילות של הכוחות – בשישי בערב ובשבת בבוקר, נעצרו 10 חשודים ונרשמו מעל ל-30 דוחות.

במשטרה המשיכו וקראו הבוקר לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות: "שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה למניעת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו".