המעצר האלים הסתיים בשחרור החשוד: תושב באר שבע שנחשד כי איים על בת זוגו נעצר על ידי שוטרים והובא היום (שלישי) לדיון בבית המשפט. לשופטת שהתבקשה להאריך את מעצרו הוצג סרטון  שבו נראים השוטרים שהגיעו לעצור אותו, משתמשים מספר פעמים בטייזר ומחשמלים אותו - גם אחרי שהיה כבר אזוק. השופטת הורתה לשחרר את האיש למעצר בית באופן מיידי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת השבוע, אחרי ויכוח בין השניים, בת זוגו של התושב התלוננה כי הוא איים עליה בטלפון. המשטרה הגיעה לבית אמו וביקשה לעצור אותו, אולם הוא סירב תחילה למעצר. אז, החליט אחד השוטרים להוציא טייזר ולחשמל את העצור על אף הצהרותיו כי הוא חולה לב.

בהמשך הסכים להפסיק להתנגד למעצר ונאזק על ידי השוטרים. גם אחרי שהיה כבר בשליטתם הם החליטו לחשמל אותו כמה פעמים נוספות. הוא נלקח לבסוף לתחנת המשטרה בחשד לאיומים, סירוב למעצר ותקיפת שוטר.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בארבעה ימים נוספים, אולם אז הוצג לשופטת הסרטון ובו התיעוד של המעצר האלים. השופטת הופתעה למראה המתרחש בתיעוד והביעה ביקורת על התנהלות המשטרה ועל כך שהתמונה שציירה - אינה תואמת את המציאות.

כתוצאה מכך, היא דחתה את הבקשה להארכת המעצר והורתה לשחרר את מלכה באופן מיידי למעצר בית: "מסרטון זה ניתן להסיק כי המשיב לא התנגד להליך וכי הפעלת הטייזר היתה בניגוד לנהלים וללא כל צורך".

עורך הדין מוטי יוסף
עורך הדין מוטי יוסף

עו"ד מוטי יוסף המייצג את התושב אמר בעקבות ההחלטה: "בית המשפט אמר את דברו והורה על שחרור מרשי לאחר ‏שצפה בסרטון שבו נראית אלימות ברוטאלית חסרת תועלת וצורך מצד שוטרי משטרת ישראל, שבעת הזאת ‏היו אמורים לגלות מעט יותר הבנה, להיות מאופקים ‏ולא להגיע ששים אלי קרב. ‏אנחנו מגישים תלונה למח"ש, טוב עשה בית המשפט שהורה על השחרור".

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בתיעוד חלקי שאינו מציג את האירוע למן תחילתו. כפי שניתן לראות בסרטון מצלמות הגוף של השוטרים, בעקבות תלונה שהתקבלה על אלימות במשפחה בוצעו ניסיונות לאתר את חשוד שברח וניסה להסתתר בדירה, תוך שאחיינו משקר במצח נחושה לשוטרים ומנסה להכשילם.

"החשוד אותר כשהוא מתחבא והתנגד למעצר באופן אקטיבי, לכן בוצע נגדו שימוש בכוח ומשזה לא הועיל בשוקר במטרה להשתלט עליו ולהשלים את המעצר כחוק. גם במהלך ניסיון ההשתלטות הוא התנגד, דחף והכה את השוטר תוך השמעת גידופים וקללות שנחסוך מהציבור. נדגיש כי החלטת בית המשפט על מעצר בית אינה מעידה כהוא זה על חפותו או על תוצאות ההליך בעניינו. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת ולטפל ביסודיות בכל מקרה של אלימות נגד נשים במטרה לספק להן הגנה נאותה ולמצות את הדין עם תוקפיהן".