בית משפט השלום בתל אביב פסק לאחרונה כי על יאיר נתניהו לשלם 250 אלף שקלים לעורך אתר וואלה! לשעבר אבי אלקלעי - כחצי מסכום התביעה. פסק הדין ניתן נגדו לאחר שלא הגיש כתב הגנה. יאיר נתניהו טען כי לא קיבל את כתב התביעה, אך מסמכים שהגיעו לידי N12 הוכיחו אחרת. הבוקר (חמישי), ימים לאחר ההחלטה, בנו של ראש הממשלה מערער ומבקש לבטל את ההחלטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יאיר נתניהו פנה לבית המשפט וטען כי אלקלעי "הטעה את בית המשפט ונהג בחוסר תום לב". נתניהו הצעיר דרש, באמצעות עורך דינו יוסי כהן, לבטל את ההחלטה וציין כי מעולם לא קיבל לידיו את כתב התביעה ו"אף לא ידע כלל כי הוגש נגדו כתב תביעה". 

בנו של ראש הממשלה הדגיש כי מחק את הפוסט לאחר קבלת כתב ההתראה, ולכן חשב ש"בכך בא העניין לסיומו". בפנייה ביקש להטיל על אלקלעי תשלום הוצאות  "אשר תרתענה אותו מהגשת בקשות סרק חסרות תום לב בעתיד".

יאיר נתניהו: האישור כוזב, לא קיבלתי את התביעה ולכן לא הגבתי

עוד טען כי אישור המסירה שהוגש לבית המשפט לא עומד בדרישות, והגשתו היא "ניסיון למחטף שלא כדין".  לפי גרסתו, "על פניו, האישור אינו שלם. אין בו חתימה או שם של מקבל דבר הדואר וברור כי אינו מהווה אישור מסירה כדין".

נוסף על כך, יאיר נתניהו ציין כי לאף אדם במעון ראש הממשלה "אסור לקבל דבר דואר כלשהו. אף דבר דואר אינו יכול להימסר במעון אלא רק במשרד ראש הממשלה" לפיו, הגשת המסמך לבית המשפט הוא "ניסיון הטעיה חמור שיש לבודקו במישור העונשי". בבקשה נכתב כי המסמך "נסרק באופן מקוטע", ולפי החשש לא מתוך רשלנות אלא כ"שקר במפגיע"

העורך שניצח הגיב לפסיקה: "מקלדת הבלע מבלפור מפיצה שנאה"

אלקלעי שהיה העורך בעת התרחשות האירועים שבגינם מואשם ראש הממשלה בשוחד, תבע את בנו של נתניהו על הפצת פוסט מכפיש ושקרי, שבו נטען כי הוא "שתול של קרן וקסנר".

בית המשפט קבע, כפי שפורסם לראשונה בשבת בכאן 11, כי את הפיצוי יצטרך לשלם נתניהו הבן בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק - ממועד הגשת כתב התביעה ועד למועד התשלום המלא. עוד נפסק כי על נתניהו לשלם 6,250 שקלים בגין הוצאות משפט ו-30,963 שקלים בגין טרחת שכר עו"ד.‎

בפסק הדין ציין השופט: "המועד שבו היה על הנתבע להגיש כתב הגנה מטעמו חלף, אולם לא הוגש כתב הגנה מטעמו גם לאחר המועד"‎. התובע ביקש באמצעות עורך הדין רון לוינטל כי התיק לא ייסגר וכי פסק הדין ניתן "בהיעדר הגנה וכמבוקש על ידי התובע".‎

בניין וואלה, ארכיון
בניין אתר וואלה! | צילום: חדשות

עורך וואלה! לשעבר, העיתונאי אבי אלקלעי התייחס בסוף השבוע בשיחה עם N12 לניצחונו בתביעה שהגיש: "שמח מאוד עבור התובעים אחריי והתובעים לבוא בעתיד. מקלדת הבלע מבלפור מפיצה שנאה ושקר ורק תביעות שכאלה יעצרו אותה".

 

 

נתניהו הצעיר נתבע על כך ששיתף פוסט של אדם בשם אבשלום זלינגר, שהאשים את אלקלעי בהיותו סוכן שתול של קרן וקסנר. "לאור זאת", כתב זלינגר בפוסט ששיתף נתניהו, "מה שנדרש ממנדלבליט כעת הוא זימון מיידי של אבי אלקלעי ועדי קאהן-גונן עם צווי מעצר למשרדו לשימוע... להבין את חלקם בטענה לתפירת תיקי ראש הממשלה. נשמח לסייע בידו לאתרם".

אלקלעי שימש העורך האחראי של אתר וואלה! בשנים שבהן פעלה לכאורה משפחת נתניהו כדי להטות את הסיקור באתר. פעולות אלו משמשות בסיס לעבירת השוחד שבה מואשם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000.

על פי כתב התביעה, ליאיר נתניהו יש "בטן מלאה על עורכי וכתבי אתר וואלה! ובכלל כלפי כל מי שנדמה בעיניו כחפץ בהפסקת כהונתו או סיום כהונתו של אביו כראש ממשלה. לפיכך הוא מצא לנכון לקדם טענות קונספירטיביות בדויות, שקריות ודיבתיות, שמהן עולה קשר כלשהו בין מבקשי רעתו של מר בנימין נתניהו לבין התובע, שהוא אכן עורך באתר וואלה!". לטענת זלינגר בפוסט ששיתף נתניהו, אנשי קרן וקסנר תפרו ראיות נסיבתיות נגד נתניהו.

נתניהו הבן הגיב על החלטת בית המשפט וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "לא זה פשוט לא יאמן! איזה עיתונאי שמאלני בוואלה החליט לעשות עליי סיבוב. הגיש נגדי תביעה (על שייר של פוסט של מישהו אחר) בלי שידעתי בכלל, ולכן מן הסתם לא הגשתי כתב הגנה! הנוהל האוטומטי הוא שאם הנתבע לא מגיש כתב הגנה תוך זמן מסוים, התובע זוכה אוטומטית, בלי להוכיח כלום".