מערכת היחסים בין ציפי לבר רפאלי היא הרבה יותר מקשר של אם ובת. בר וציפי רפאלי הן סיפור הצלחה מרשים: אין עוררין על הכשרון והקסם האישי של בר ואין מחלוקת על החוש העסקי של ציפי שידעה להפוך את בר, כמעט מהיום שבו נולדה, לאחד מהמותגים המצליחים והרווחיים בישראל.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ציפי רפאלי סיפרה שאינה יודעת להסביר כיצד הפכה את בתה לסיפור הצלחה: "התעסקתי רק בה. כי רק טובתה של בר כבתי היה חשוב לי, לא הסתכלתי על כסף – כמה אני ארוויח". לאורך השנים, שום דבר בקריירה של בר לא זז ללא המעורבות של ציפי. אמה היא גם זו שעמדה מאחורי ההחלטה השערורייתית של בר להתחתן בגיל 18 בנישואים פיקטיביים על מנת לקבל פטור מגיוס.

"האמא שולטת בכל דבר ורואה כל דבר" 

אנשים שמכירים את היחסים בין השתיים, מספרים שזוהי לא מערכת יחסים שטנדרטית של אם ובתה. בשיחה בלעדית שהגיעה לאולפן שישי חושפת הדודה, אחותו של האבא רפי רפאלי: "האמא כל דבר רואה, וכל דבר שולטת. המשפחה הזאת נראית כל כך נוצצת – אבל היא כל כך לא. האמא לא נותנת להתקרב אליה".

בדצמבר 2015 נחקרו בר רפאלי ואמא שלה ברשות המיסים. החשד היה שבשנים בהן הייתה בר בשיא הצלחתה, הן הציגו מצג שווא כאילו מרכז חייה לא היה בישראל. זאת במטרה לחמוק מתשלום מס על ההכנסות שלה, בגובה 30 מיליון שקלים, באותה התקופה.

בכיר לשעבר ברשות המיסים מסביר כי מאסר במקרה כזה הוא כמעט בלתי נמנע, שכן על העלמת מס של מעל מיליון שקלים לא ניתן להסתפק בקנס בלבד – ציפי ובר רפאלי חשודות בהעלמת מס של כ-16 מיליון שקלים.

אם תצא לפועל עסקת הטיעון המתגבשת בין משפחת רפאלי לפרקליטות, ציפי רפאלי כנראה תיקח אחריות על רוב עבירות המס ועשויה להישלח לכלא לשנה וחצי. בר תיחלץ מהפרשה עם קנס כספי ועבודות שירות. לכאורה מדובר באקט אצילי של הקרבה, אבל עבור ציפי רפאלי מדובר גם בהחלטה עסקית. המנכ"לית תהיה מוכנה ללכת לכלא – כדי להציל את המפעל.  

צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"