חשיפה: אלה היו מעשי רצח שזעזעו את המדינה. מתנקש נכנס לפיצוציה בנתניה ומול עוברי אורח המומים יורה מטווח קצר באלישע סבח ומחסל אותו. כמה חודשים אחר כך, הגיע גם חיסולו של עד המדינה טל קורקוס באשקלון. ראש ארגון הפשע יניב זגורי נעצר והואשם יחד עם חייליו ברצח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אלא שהדרמה שהתרחשה מאחורי הקלעים באותם ימי חקירת משטרה נקברה והועלמה - עד הערב. מתמליל חקירה פנימית שהגיע לידינו עולה שמפקד ימ"ר נגב הורה לעד המדינה שישקר בעדותו.

יניב זגורי
יניב זגורי | צילום: חדשות״אתה אצל החוקרים תשקר״, אומר מפקד ימ"ר נגב לעד המדינה. מפקד ימ"ר נגב מנסה להסביר אבל מסתבך עוד יותר: ״למיטב זכרוני, המינוח שאמרתי – 'אצל החוקרים תגיד מה שאתה רוצה ופה תגיד את האמת'".

אלא ששנתיים חלפו - ובמחוז הדרומי של המשטרה בפיקודו של ניצב יורם סופר הסיפור הועלם. האירוע החריג הזה לא הועבר לחקירה חיצונית של מח"ש או לבדיקה של יחידה חיצונית אחרת.

"המשטרה הבינה שעשתה טעות, זה מביש" 

ולא תאמינו מי חקר את מפקד הימ"ר - הפקוד שלו, שנשלח באותם ימים אל המצלמות כדי לשווק את ההישג של המשטרה: פיצוח הפרשה על ידי העדות של אותו עד המדינה שהורו לו לשקר בעדותו המפלילה.

"אנו עדים לכך שהגבולות בין עדי המדינה לחוקרי המשטרה פלוס מפקד הימ"ר נפרצו", אומר עו"ד משה יוחאי, פרקליטו של אריק איטל שנאשם במעשי הרצח. "יש פה זיהום חקירתי כאשר מפקד הימ"ר אומר לעד המדינה 'אתה בחקירה יכול לשקר אבל במחשכים אתה יכול לספר את האמת".

"במקום שמח"ש ייכנס לעניין הזה, המשטרה מבינה שהיא עשתה טעות ושולחת את זה לחקירה אצל שוטר אחד באותה יחידה", אומר עו"ד משה שרמן, פרקליטו של יניב זגורי, "זה לא יעלה על הדעת. זה פשוט מביש".

מחר, תחת אבטחה כבדה ומאחורי זכוכית משוריינת, עד המדינה יעלה להעיד.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לא נתייחס להליך שעודנו תלוי ועומד בבית המשפט. עם זאת, נציין כי מדובר במשפט שהוצא מהקשרו לחלוטין. משטרת ישראל תמשיך לפעול ולפענח מקרי רצח ופשיעה חמורה בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותה מכוח החוק"