המשטרה עצרה הערב (שלישי) נער בחשד למעורבות ברצח שאדיה אבו סריחאן שאירע אמש בפזורת ערוער והעבירה אותו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית בבאר שבע. אבו סריחאן, אם לשלוש בנות בשנות ה-30 לחייה, פונתה במצב אנוש מהזירה ומותה נקבע בבית החולים. אחיה של שאדיה, חסן אמר בתגובה למעצר: "זה רצח מזעזע וכואב, אין לנו את מי להאשים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול סמוך לשעה 22:50 התקבל דיווח במשטרה מגבר שסיפר שמצא את אשתו ללא רוח חיים. הוא פגש בשוטרים והוביל אותם לבית המשפחה בפזורת ערוער. מהמקום פונתה במצב אנוש שאדיה אבו סריחאן ומותה נקבע בבית חולים.

למקום הוקפצו כוחות משטרה ומעבדה ניידת, ואלה החלו באיסוף ממצאים מהזירה. מפקד מרחב נגב הגיע לזירה וקיים שם הערכת מצב, בסיומה הטיל את החקירה על היחידה המרכזית. הערב, בתום פעולות חקירה מורכבות ונרחבות, נעצר חשוד במעורבות ברצח שהכחיש בחקירה את כל המיוחס לו. מחר צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרו.

אבו סריחאן, במקור מתל שבע, נישאה ליוסף אבו סבית מכפר ביר אל-משאש. בני משפחתה סיפרו שילדי הנשים האחרות של אבו סבית נהגו להכות את שאדיה ואף לגנוב ממנה רכוש. אחיה של שאדיה, חסן ספד לאחותו: "זה רצח מזעזע לכל דבר. זה כואב, אבל אין לנו את מי להאשים. שאדיה הייתה יקרה לנו. היא הייתה אישה טובה וקשת ראש". חברתה של שאדיה סיפרה כי הייתה אישה עצמאית, בעלת רישיון נהיגה ורכב, שמעולם לא שיתפה בבעיות בבית. "היא הייתה מופנמת", אמרה.

חובש מד"א עלה עבד אל כאלק סיפר על פעולותיו בזירה: "כשהגעתי לבית חברתי לכוחות המשטרה שביצעו בהדרכה טלפונית של חובש ממוקד מד"א פעולות החייאה בסיסיות באישה בשנות ה 30. המשכתי את הטיפול שלהם, ביצעתי בדיקות רפואיות, היא הייתה מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה ויחד עם צוות הניידת לטיפול נמרץ ביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים והיא פונתה במצב קריטי לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי שם לצערי נקבע מותה".