שחקן הכדורגל יצחק אספה, שנשלח לארבע וחצי שנות מאסר לאחר שהורשע כי הפקיר למוות את הנער ארי נשר ז"ל  הגיש היום (חמישי) ערעור לבית המשפט העליון. אספה, שהחל לרצות את עונשו בפברואר האחרון, מבקש להחליף את המאסר שהוטל עליו בעבודות שירות. "מתחם הענישה שנקבע אינו משקף את מדיניות הענישה הקיימת ואינו נותן משקל ראוי והולם לנסיבות ביצוע העבירה", נכתב בערעור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפתח הערעור שהגישו סנגוריו של אספה הם הדגישו כי "אין יום שחולף מבלי שיצחק נותן את דעתו על העבירות שביצע ומבלי שיחוש חרטה עמוקה". עורכי הדין הסבירו את בקשתם להקל בעונשו: "בית המשפט נתן משקל יתר לשיקול הרתעת הרבים, אך לא נתן משקל ראוי ומספק לנסיבותיו האישיות של אספה".

עוד טענו כי יש להתחשב בנסיבות חייו של אספה, שהוא נעדר עבר פלילי ושבמהלך תקופת מעצרו השתתף בקבוצה טיפולית ייעודית לעצורי בית. "לעמדת קצין המבחן, עונש של מאסר עלול להביא להידרדרות מצבו הרגשי-נפשי ולפגיעה משמעותית בחיי אמו ואחיו". לכן, הם דורשים שבית המשפט יקל בעונש ויטיל על אספה עבודות שירות בלבד.

צפו בריאיון המרגש עם אבי נשר (צילום: רפי דלויה ‎, חדשות)
הנער ארי נשר ז"ל לצד אביו | צילום: רפי דלויה ‎, חדשות

עו"ד אילן סופר, אחד הסנגורים הסביר כי "הוא לא ביקש לעכב את עונש המאסר והחל לרצותו. הוא התנצל מעומק ליבו על הסבל שנגרם למשפחת נשר, אך העונש שהוטל עליו קיצוני ולא נותן משקל לכך שהוא לא היה אחראי לתאונה, ולנסיבותיו כבן לעולים מאתיופיה שנושא את נטל הפרנסה"‎.

אספה, שחקן מועדון הכדורגל מ.ס. אשדוד, הורשע בספטמבר אשתקד בהפקרתו למוות של הנער ארי נשר ז"ל בתאונה שאירעה לפני כשנה וחצי בתל אביב. התאונה התרחשה כשאספה נהג במכוניתו תחת השפעת אלכוהול, ופגע בנשר שרכב על אופניים חשמליים יחד עם חברו. אספה לא עצר לסייע להם ולא הזעיק עזרה. בהמשך, כשאותר ליד מכוניתו, שיקר אספה והכחיש שהוא זה שנהג במכונית.