חלוקת הצווים הידרדרה לעימות אלים עם נפגעים: היום (שלישי) הגיעו לוחמי יחידת "יואב" במשטרה ליישוב ביר הדאג' בנגב, על מנת לחלק צווי הריסה ופינוי. במקום פרץ עימות עם התושבים - והמשטרה עדכנה כי אחד הלוחמים נפגע בתקרית. מספר אזרחים נזקקו גם הם לטיפול רפואי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לוחמי יחידת יואב עצרו שני חשודים ביידוי אבנים לעבר הכוח שהיה בפעילות אבטחה של גורמי ההסדרה בישוב ביר הדאג'", נמסר. "כתוצאה מיידוי האבנים לוחם מהיחידה נפצע ופונה לטיפול רפואי. הכוח סיים את הפעילות לשמה הגיעה לישוב ועזב את המקום".

מנכ"ל תנועת רגבים, מאיר דויטש, מסר בתגובה לאירועים: "המראות מביר הדאג' אינם מפתיעים. תקיפת השוטרים היום על ידי עשרות פורעים, היא תוצאה ישירה של אובדן המשילות בנגב בכלל, ובביר הדאג' בפרט. מעבר לבניה בלתי חוקית ופרועה של אלפי מבנים מחוץ לתחומי היישוב המוסדר, הפכה ביר הדאג' לאקס-טריטוריה, ומרכז של פשיעה חמורה הפוגעת בכלל תושבי הנגב".

"חוסר האכיפה והמעש שהפגינה המדינה לאורך השנים האחרונות, הבהירה לפולשים שהם יכולים להמשיך לעשות במקום ככל העולה על רוחם. אנו מחזקים את ידי המשטרה, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן וגופי האכיפה על פעילות האכיפה, אבל הדרג המדיני חייב לגבש מענה יסודי לשורשי הבעיה".