אימת תחנות הדלק: זהו הכינוי שקיבלה החוליה המתוחכמת שרוקנה 5 כספות בלילה, 24 חנויות נוחות וגנבה כסף ורכוש בשווי מיליוני שקלים. אחרי שמצאו את הסליק בו החביאו את הכסף, הצליחו החוקרים לזהות את החשודים - ועצרו אותם בדרכם למסתור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ערך הגניבות והשודים שביצעו חברי החוליה המתוחכמת מוערך במיליוני שקלים. "אנחנו מדברים פה על כמויות אדירות של כסף. בין 5 ל-6 כספות בערב", סיפר רב פקד יצחק טוב, ראש מחלקת הבילוש בימ"ר מרחב דרום. "מיליוני שקלים - זה רק בכסף. יש גם גניבות סיגריות שהיו עושים, אני משער שזה מכפיל את הכסף שגנבו".

דוגמא לתעוזת החוליה ניתן לראות בתיעוד שוד מסעדה ביבנה, כשאחד מרעולי הפנים עוקר את הכספת בידיים וממשיך ליציאה. בדרכו החוצה, למרות שהוא יודע שהוא מצולם, הוא פותח את המקרר ולוקח בקבוקי שתייה לדרך. "אני 34 שנים בשירות, לא נתקלתי בהרבה חוליות כאלה", אמר רב פקד יצחק טוב. "החוליה הייתה מתוחכמת בצורה בלתי רגילה".

במג"ב דרום הקימו צוות חקירה מיוחד, שעקב אחר דפוס הפעולה של השודדים ותיעד את הפעילות. כך, נמצאה חושה בלב המדבר בה חברי החוליה הסליקו את הכסף, החליפו מכוניות וזהויות. כשהחוקרים פיענחו מיהן הדמויות מאחורי החבורה רעולת הפנים, פשטו במקביל על חברי החוליה שהתפצלו בדרכם למסתור.

לוחמי ימ"ר מג"ב דרום, לוחמי ימ"מ ושוטרים מהמחוז הדרומי עצרו את חברי הקבוצה סמוך לצומת בית קמה בנגב, חשוד נוסף נעצר מחוץ לדירת מסתור ברמלה. בימים האחרונים הוגשו נגד חמשת חברי החוליה כתבי אישום חמורים בגין 27 סעיפים של פריצות וגניבות, ובעלי העסקים ובמיוחד חנויות הנוחות ברחבי הארץ שמצאו עצמם בכוננות מתמדת - יכולים לנשום לרווחה.