השופט היה היעד לחיסול? לאחר ששני קרובי משפחתו של שופט בית המשפט המחוזי, נסר אבו טהה, נורו למוות בכניסה לעומר ביום שני האחרון - מתברר שאנשי האבטחה של היישוב זיהו רכב חשוד שעקב ותצפת על רכבו וביתו של השופט הבכיר והמוערך שמתגורר ביישוב, ימים לפני הרצח הכפול.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פעולות המעקב והתצפית אחר הרכב התנהלו במשך שלושה ימים. המידע אודות הפעולות המחשידות הללו הועבר להנהלת בתי המשפט - מה שהוביל לבדיקה מיידית של הנושא ואף למעצר חשוד, שאותר ושוחרר זמן קצר לאחר שנחקר.  

זירת מציאת הגופות בדרום
זירת מציאת גופותיהם של בני הדודים | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

אלא ששלושה ימים לאחר מכן, ג'לאל ומוחמד אבו טהה, שני קרובי משפחתו של השופט, נרצחו בכניסה ליישוב, סמוך למקום מגוריו של השופט - מה שמעלה את החשד לפיו ייתכן והשופט היה היעד הראשוני לחיסול או שאולי מדובר בצירוף מקרים נדיר. 

בסביבתו של השופט מספרים שהוא חש מאוים גם לפני וגם אחרי הרצח. בשלב זה, אין ראייה ברורה שמחברת בין שני האירועים, אך ללא ספק מדובר בהתפתחות מדאיגה שתצריך פתיחה בחקירה משטרתית שבמרכזה חשד לאיום על שופט מכהן.

מדוברות הרשות השופטת נמסר כי "השופט אינו מאוים ואינו חש מאוים, אינו חושש ואינו קשור לפרשה".

 רצח בני הדודים - מארב מתוכנן מראש? 

החשד המרכזי הוא ששני בני הדודים שנורו למוות סמוך לעומר נרצחו במארב מתוכנן מראש - כך פרסמנו השבוע במהדורה המרכזית. המשטרה לא עצרה אף חשוד במעשה, וגם לא במהומות האלימות שפרצו בזירת הרצח – למרות שתועדו. במגזר הבדואי זועמים על המשטרה וחוששים שמעגל הדמים יימשך. 

לפי החשד, מישהו עידכן את חוליית החיסול שבני הדודים מוחמד וג’לאל אבו טהה היו בניחום אבלים של קרובת משפחה שלהם בתל שבע. כשהשניים יצאו משם ונסעו לביתם לרהט, הם נעצרו בדרך. על פי עדי ראייה, שני ג'יפים לבנים הופיעו על הכביש, חסמו אותם - והמתנקשים ירו לעברם מטווח קצר.

המשטרה ידעה על הסכסוך בין המשפחות והאפשרות לנקמת דם בעקבות דקירה שהסתיימה במותו של אדם מהמשפחה היריבה לפני שש שנים. מוחמד היה בן 28, נשוי ואב לשני ילדים קטנים, אשתו נמצאת בחודשי היריון מתקדמים. ג'לאל היה בן 34, עם חמישה ילדים, וגם אשתו נמצאת בהריון.

הנרצחים בירי בתל שבע
שני הנרצחים בדרום, קרובי משפחתו של השופט | צילום: הדר טנדלר, באדיבות המשפחה

עשרות כדורים נורו – ודקות לאחר מכן המון זועם התעמת עם השוטרים וחלקם פגעו גם באמבולנס וניפצו שמשות. שוטרים שהותקפו והשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות למרות תיעוד של המתפרעים אמש בזירת הרצח ושל הנזק הרב, לא נעצרו עד הערב חשודים.

הישאם אבו טהה, אביו של מוחמד, אמר לחדשות 12: "אני נשרף מבפנים – לא נותן לילדים שלי שירגישו שאני שבור כי אני העמוד של הבית". האב כעס על המשטרה  שלא עצרה את הרצח למרות שהכתובת לדבריו הייתה על הקיר: "איפה הכוח של החוק? איפה זה". במגזר הבדואי קוראים למשטרה להתעורר, לספק נוכחות משטרתית ניכרת יותר ולהעניש בחומרה את מי שנתפס.