כתבי אישום הוגשו נגד חמישה צעירים תושבי לטקיה בגין אירוע אלים שאירע לפני שבועיים במרכז מסחרי בבאר שבע - כך נמסר היום (חמישי) מהמשטרה. במקביל להגשת כתבי האישום, הפיצה המשטרה תיעוד ממצלמות האבטחה של הקטטה החמורה, במהלכה נפצעו שני צעירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקטטה התרחשה לפני שבועיים, בשל סכסוך בין פיצריה לחנות נרגילות במרכז המסחרי "אורן" בבירת הנגב: הסיבה לקטטה היא מחלוקת בין החנויות, שפרצה בשל העובדה שעשן הגחלים המשמשים לעישון הנרגילות חדר לפיצרייה.

שני בני אדם נפצעו בקטטה, בהם תלמיד ישיבה שסעד עם חברו במקום אחרי שיעור. אחד מהם הצליח לברוח, והשני קיבל מכות נמרצות וונזקק לקבלת טיפול רפואי לאחר שנחבל קשות בראשו. שוטרי תחנת באר-שבע מהיחידה ללחימה בפשיעה במרחב נגב פתחו בחקירה, אספו ממצאים ולבסוף הצליחו לאתר 4 חשודים בתקיפה ועצרו אותם, יחד עם בעל העסק - שחשוד שיזם את התקיפה.

"הם קיבלו מכות, ממש לינץ', רצח"

החשוד הראשון, תושב לקיה בן 25, נעצר לפני כשבועיים במרכז המסחרי, ועם התקדמות החקירה נודעה זהותם של החשודים הנוספים, גם תושבי לקיה, שנעצרו בחשד למעורבות באירוע - בו גם בעליו של חנות הנרגילות. על פי החשד, בעל העסק יזם את התקיפה ואת הנזק לפיצרייה.

צביקה, אביו של אחד מתלמידי הישיבה, אמר לחדשות 12 כי בנו וחברו "עדיין בפחדים וחששות, ייקח להם זמן לצאת מזה, כולי תקווה שיצאו מזה באיזה שלב. הם היו בסך הכול עוברי אורח שבאו לאכול פיצה אחרי שיעור ארוך בישיבה". הוא התעקש שמדובר באירוע על רקע לאומני: "הגב שלהם היה מופנה לדלת ואז הם קיבלו מכות, ממש לינץ', רצח. הבן שלי בנס הצליח לברוח אבל חברו קיבל מכות ברוטליות, לא יודע למה, אין שום סיבה. מה קשור סכסוך לאנשים שאוכלים שם?".