ד"ר גיורא פראף-פרי, הרופא החשוד ברצח אשתו אסתי אהרונוביץ ז"ל בתלמי אליהו עבר בדיקה פסיכיאטרית ולטענת המשטרה תוצאותיה מוכיחות שהוא כשיר לעמוד לדין. הרופא ממשיך לשמור על זכות השתיקה לאחר שאיים להתאבד וטוען שהוא לא זוכר דבר מאותו הערב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קרובת משפחתה של אהרנוביץ ז"ל התייחסה לטענותיו של פראף פרי שלא היה כשיר. "הוא סגר את הדלת של החדר, נעל את הבית וסגר את השער - הוא ידע בדיוק מה הוא עושה", אמרה לחדשות 12. "הוא לא הזיז את הגופה. גיורא הוא אדם מאוד שקרן ומניפולטיבי, כרגע הוא יגיד כל מה שיוכל כדי להוציא עצמו לחופשי. כל הזמן שהכרנו אותו לא היה שום דבר פסיכיאטרי. נהפוך הוא, אדם שמחלץ אנשים מסוממים ומחזיר אותם הביתה צריך שפיות וכוחות נפש. אני מקווה שהוא ישב המון שנים בכלא ושנצליח להוכיח שהכל היה בכוונה ומתוך רוע טהור".

בתה של אסתי אהרונוביץ' ז
מעיין, בתה של אסתי ז"ל: "היו סימני מקדימים" | צילום: none, החדשות 12

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים, אך בית המשפט המחוזי בבאר שבע הסכים להאריך את מעצרו בשבוע אחד. בידי ההגנה יש חוות דעת פסיכיאטרית שלטענתה  מוכיחה שהוא סובל מפוסט-טראומה עוד ממלחמת יום הכיפורים. המשטרה מצדה טוענת כי הוא לא היה מוכר כנפגע טראומה. ההגנה גם ביקשה לערוך בדיקה פסיכיאטרית נוספת, הפעם של הפסיכיאטר המחוזי, ולא להסתמך על הבדיקה הראשונית שקובעת שהוא כשיר.

אסתי אהרונוביץ'
אסתי אהרונוביץ'

אתמול ילדיה של אסתי ז"ל סיפרו על אימם ועל הסימנים שקדמו לרצח. "חשוב לנו שיכירו את אמא שידעו איזו אישה מדהימה היא הייתה, לא חלק מסטטיסטיקות של נשים שנרצחו אישה מיוחדת איבדנו את היקר מכל", אמרה הבת, מעיין מגיד אהרונוביץ. לדבריה, המשפחה לא חשבה שזה ייגמר ברצח, אך בדיעבד הם הבינו שהיו לכך סימנים מקדימים: "הוא היה מתחזה - הוא התחזה להיות איש משפחה צדיק רופא וזה לא בדיוק מה שהוא היה".

שלשום התעורר החשוד בבית החולים זאת, יומיים לאחר ששוחרר מבית החולים סורוקה, שם קיבל טיפול רפואי לאחר שהתהפך עם רכבו, על פי החשד כשנמלט מהמשטרה לאחר שרצח את אסתי רעייתו. - אך לטענתו הוא אינו זוכר דבר מהאירוע. קרובת משפחה הגיבה אז להתפתחות החדשה, ושטחה בשיחה עם חדשות 12 טענות קשות על אופיו של הבעל החשוד. "אנחנו לא מופתעים מתגובתו", אמרה. "ידענו שברגע שגיורא יתעורר יתחילו השקרים".

עו
עו"ד ציקי פלדמן שמייצגת את החשוד | צילום: חדשות

עוד אמרה קרובת המשפחה: "מדובר באדם מניפולטיבי, עם חזות של אדם חביב. שנים הוא טווה את קוריו סביב אסתי עד שהבנו את זה והיא החליטה לסיים את היחסים. אני מכינה אתכם - כל דבר שהוא יגיד מעכשיו צריך לבדוק טוב מאוד".

אסתי ז"ל נטמנה ביום שני. בתה מעיין ספדה לה בהלווייתה: "כל מי שהכיר אותך ידע שאת אישה טובת לב עם נתינה אין סופית, דואגת, תומכת ואוהבת", ספדה הבת. "את היית בשבילנו העולם כולו! חיבקת כשצריך, הקשבת, הכלת ותמיד היית שם בשבילנו". בהמשך דבריה תקפה הבת את החשוד ברצח: "את החיים שלך הקדשת לנו, ואדם עלוב נפש סיים ברגע את החיים שלך‎".