אסון השיטפון בנחל צפית: בבית המשפט המחוזי בבאר שבע נפתח היום (רביעי) משפטם של ראש מכינת בני ציון יובל כאהן ושל המדריך אביב ברדיצ'ב. השניים נאשמים בעבירות של המתה בקלות דעת וגרימת חבלה חמורה, וזאת בשל אחריותם למותם של 10 מתלמידי המכינה ומהמועמדים ללמוד בה, ופציעתם של שניים מהם, באסון שאירע בחודש אפריל 2018 בנחל צפית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"התחושות קשות מנשוא, אנחנו מהבוקר בעצבים, במתח, אנחנו מחכים לראות איך הוא יגיב להאשמות הקשות שיופנו נגדו", סיפרה יעל, אמא של רומי כהן שנספתה באסון. "לא ננום ולא נשקוט עד שהאנשים האלה יקבלו את מה שיגיע להם ושעם ישראל יבין שהם נכשלו, אסור לתת לאנשים כאלה לחנך נוער".

משפחות ההרוגים מנחל צפית
משפחות ההרוגים מנחל צפית

"צריך לעשות ועדת חקירה כדי להבין איפה עוד מסכנים את החיים של הילדים", הוסיפה. "אנחנו רוצים שהדין יעשה, איתם ועם כל החברים שלהם שלא עומדים לדין פלילי רק בשל המגבלות של המערכת המשפטית. אני רוצה שאנשים ילמדו מה זה לקחת אחריות".

השופט אליהו ביתן אמר למשפחות ההרוגים: "הכאב נורא ואיום, זהו אסון. אנחנו מנהלים משפט - לא משפט שדה ולא משפט רחוב". במהלך הדיון קרא עורך דינו של ראש המכינה, עו"ד ציון אמיר: "אין שום סיבה שמרשי יחטוף כאן התקפות".

הדיון הקרוב במסגרת המשפט נקבע בסופו של דבר ל-12 לפברואר, בשעה 9:00 בבוקר. "הדיון על תאריכים זו זילות בילדה שלי, זה מביך", אמרה רותם, אמה של אילן בר שרון שנהרגה באסון. "זה לוקח זמן - כך עושים את הדברים", השיב השופט ביתן. 

כתב האישום הוגש לאחר שהפרקליטות הודיעה לבאי כוחם של הנאשמים כי פרקליט המדינה, שי ניצן, החליט לאמץ את המלצת פרקליט המחוז, אלון אלטמן, ודחה את טענותיהם שהועלו בשימוע. הודעה על ההחלטה נמסרה גם לבאי כוחן של משפחות ההרוגים.

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עורכי הדין ואדים סיגל ודרור שטורק, נאמר כי למרות סכנת השיטפון הברורה והמיידית, שהיתה ידועה לנאשמים, ולמרות התרעות חוזרות ונשנות שהגיעו לידיעתם לפני הטיול ובמהלכו, ובכלל זה התרעות מגורמים בקיאים ומומחים בענייני סכנת הגשמים והשיטפונות באזור הטיול, הנאשמים לא ביטלו את הטיול שתוכנן באזור ולא מנעו מהחניכים מלהיכנס לתוך ערוץ הנחל, ובמיוחד לתוך החלק הצר שבו.