אשתו של אלון חסן, שהורשע בארבע עבירות לאחר שערעור המדינה התקבל בבית המשפט העליון, סיפרה בבית המשפט על הקשיים איתם מתמודדת המשפחה. במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כחלק מהטיעונים לעונש סיפרה סימה חסן לשופט: "ציירו אותנו כאויבי העם. חברים התרחקו ממנו – אפילו לסופר לא יכולתי לצאת. הבנקים התחילו להערים קשיים ואנחנו נתמכים על ידי המשפחה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפרקליטות ביקשה בדיון להטיל על חסן עונש של 9-18 חודשי מאסר. בבית המשפט סיפרה אשתו של חסן על ההשלכות הקשות שהיו למשפט על חיי משפחתה. "החיים שלנו נהרסו, הילדים לא רצו לצאת מהבית, התביישו", שיתפה. "ציירו אותנו כאויבי העם. מה הוא עשה? בסך הכל יו"ר ועד שדאג לעובדים שלו. הוא מצא את עצמו מבודד, חברים התרחקו ממנו – אפילו לסופר לא יכולתי לצאת".

"כשהתפרסם כתב האישום, היינו בהלם", הודתה. "שוחד? ארגון פשע? ככה נראית משפחת פשע? הילדים שלי מהממים, הייתי צריכה להחזיק אותם שפויים. הנפש שלהם ושלי מצולקת, הרגשנו שהשמיים נופלים עלינו", המשיכה בדמעות. "הבנקים התחילו להערים קשיים: עצרו לנו את האשראי בעסקים, לקחו את הרכוש, עד היום אנחנו נתמכים על ידי המשפחה. אין לאלון עבודה, והילדים שלנו חיילים".

"ברחוב מצביעים עלינו", סיפרה חסן. "הוא לא גנב, הוא לא לקח שוחד – אני בעצמי לא מבינה את כל האישומים האלה. כל הסבל הזה לא מגיע לנו".

חסן הורשע בתחילת החודש בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד – זאת לאחר שבית המשפט העליון קיבל באופן חלקי את ערעור המדינה על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע לזכות אותו. כפי שנחשף בתחקיר חדשות 12 לפני כשש שנים, חסן ביצע את העבירות בעת שכיהן בראש ועד העובדים בנמל, אז קידם עסקים עמם היו לו קשרים משפחתיים, חברים ועסקיים. המדינה דורשת מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי.