התפתחות בחקירת התאונה הקטלנית באשקלון: תוצאות המעבדה של הצעיר החשוד כי נהג ברכב שבו נהרגו שתי האחיות ירין ותהל מעול ז"ל התקבלו. בדמו נמצאה רמת אלכוהול גבוהה מהמותר, אך החקירה לא מתקדמת, משום שעדיין לא ידוע האם הוא זה שנהג ברכב. המשטרה מחכה לעדות האחות הקטנה שמאושפזת במצב קשה מאוד ואינה מסוגלת לדבר. אם לא יהיה כל שינוי במצבה בחודשים הקרובים - התיק צפוי להיסגר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עם תחילת חקירת התאונה שאירעה לפני כחודש באשקלון, נבדק החשד שלפיו הצעיר, שהיה בן זוגה של אחת האחיות, נהג תחת השפעת אלכוהול. עוד מתחילת החקירה טען הצעיר כי לא הוא זה שנהג ברכב, ובעדותו מסר כי באותו הערב נכח באירוע בו שתה אלכוהול – מה שמתאים לממצאי בדיקות הדם.

טענות החשוד מתחילת החקירה יוצרות קושי, למרות הגילוי האחרון, משום שהמשטרה עדיין לא יודעת מי נהג בזמן התאונה. היחידה שתוכל לשפוך אור על הנושא היא אדל בת ה-14, אחותן הקטנה של ההרוגות, שמאושפזת בבית החולים סורוקה במצב קשה מאוד, אינה מתפקדת ולא מסוגלת לדבר.

ירין ותהל מעול (צילום: אינסטגרם)
שלוש האחיות: אדל, תהל וירין מעול | צילום: אינסטגרם

חקירת המשטרה תימשך בינתיים, כשבשבועות או בחודשים הקרובים תיעשה הערכת מצב בהתאם למצבה של אדל, שהועברה לפני כשבוע מטיפול המרץ למחלקה אחרת. מסתמן כי אם לא תתעורר ולא תוכל לשפוך אור על זהות הנהג - המשטרה תסגור את התיק ואת החשד נגד הצעיר.

אמנם למשטרה יש תיעוד מצלמות אבטחה בהן רואים את הרכב, אך מאחר והחלונות כהים – לא ניתן להבין מהצילומים מי הנהג. על פי המשטרה, כלל הנוסעים ברכב לא חגרו חגורות בטיחות ולכן התאונה הייתה כה קטלנית.

הנהג בתאונת הקטלנית באשקלון טען כי הוא לא זוכר דבר מהתאונה. מתחילת החקירה אמר כי זכרונו האחרון מאותו הערב הוא מצאתו מאולם אירועים, זמן קצר לפני שהתרחשה התאונה בה נהרגו שתי האחיות.

זירת התאונה באשקלון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת התאונה הקטלנית באשקלון | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

צוותי מד"א שהוזעקו לזירה קבעו את מותה של תהל במקום ופינו את יתר הפצועים לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מבית החולים נמסר כי ירין "נותחה שעות ארוכות בלילה וטופלה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים על ידי צוות בכיר רב מקצועי. למרות המאמצים הכבירים שנעשו על מנת להציל את חייה, לצערנו היא נפטרה".

מבדיקה ראשונית של נסיבות התאונה עלה כי מעט לאחר השעה 03:00 לפנות בוקר, רכב פרטי מסוג סקודה איבד שליטה מסיבה שאינה ברורה והתנגש בעץ שנמצא על אי תנועה באחד הרחובות בעיר. כתוצאה מעוצמת ההתנגשות, מנוע הרכב התנתק ועף למרכז הכביש.