תקיפה חמורה של עובדת סוציאלית: מטופלת במרכז קשר בדימונה תקפה הבוקר (חמישיה) עובדת סוציאלית בהריון מתקדם. התקיפה התרחשה במהלך מפגש של המטופלת עם בנה הפעוט: התוקפת נעצרה על ידי המשטרה והעובדת הסוציאלית נמצאת בבדיקות רפואיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקרית החלה כאשר העובדת הסוציאלית הבחינה בכך שהמטופלת מתנהגת בצורה שמסכנת את הילד - כך לפי איגוד העובדים הסוציאליים. בשלב זהביקשה ממנה להפסיק את התנהגותה - והותקפה באלימות קשה ונאלצה להגן על בטנה ההריונית.

מהמשטרה נמסר כי השוטרים שהגיעו למקום עצרו תושבת באר שבע בת 33 לחקירה. "כל חשד לתקיפת עובדי ציבור כנותני שירות היא חמורה ומשטרת ישראל תפעל למיצוי חקירתי כנגד החשודים במעשים אלו", מסרו.

באיגוד העובדים הסוציאליים ציינו כי מקרה זה מצטרף לשני ארועים נוספים של תקיפת עובדים סוציאליים בצפון הארץ השבוע. באחד המקרים מטופל איים על חייו של עובד סוציאלי לחוק הנוער בחיפה, ובאור עקיבא מטופל איים על עובדת סוציאלית עם מברג וניסה לתקוף אותה.

ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, מסרה: "בניגוד לסיכום עימנו, אגף התקציבים במשרד האוצר טרם העביר את התקציב והתקנים הנדרשים להקמת מטה אבטחה לאומי לעובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות. לא ניתן שימרחו אותנו יותר, אנחנו דורשים להעביר את התקציב הנדרש באופן מידיי ונכונים להחריף את המאבק באלימות ככל שידרש. באחריות המדינה והרשויות המקומיות לדאוג להגנת העובדים".