שלושה זוגות הורים מדימונה הגישו תלונות בתחנת המשטרה המקומית נגד מטפלת במעון שנמצא בפיקוח בעיר על כך שהיא פוגעת בילדיהם כבני 3. אחת מהן, שבתה בת השנתיים נמצאת באותה מסגרת, סיפרה לנו על מה שעבר לטענתה על בתה - ודבריה מזעזעים: "הילדה הייתה בחול וכולה הייתה דם, כל הפה שלה והבגדים". בעקבות התלונות, המשטרה פתחה בחקירה ומהמטפלת נחקרה באזהרה בחשד להתעללות. הערב: ההורים יקיימו הפגנת מחאה בעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה התחיל מתחילת השנה", סיפרה האם לחדשות 12 Online על החשד הראשוני שהתעורר אצלה. "בשבועות הראשונים הבת שלי הייתה בת שנתיים ולא דיברה. היו מתקשרים אליי 'אנחנו רוצים לעדכן אותך שהבת שלך נפלה על הראש', ממש בשעות של ארוחות הבוקר ואני ישר הגעתי... זה היה קורה בתדירות קבועה, מתקשרים עוד פעם, 'הילדה שוב נפלה', והילדה - מצביעה לי על הצוות. היא לא הייתה מדברת, הייתה מושיטה לי את הידיים ובוכה. הרגשתי שמשהו לא בסדר".

"היא בוכה שהיא לא רוצה ללכת לגן"

לפני 4 חודשים קיבלה האם טלפון נוסף, מה שהיה הקש האחרון מבחינתה - גם מבחינת חומרת המקרה, לכאורה, וגם כי בתה הפצועה כלל לא טופלה והושארה לטענתה בשמש. "לפני 4 חודשים בערך מתקשרים אליי שוב ואומרים לי: 'הילדה נפלה – תגיעי מהר'. הפעם אמרו לי להגיע ולא אמרו שאין למה. כשהגעתי היא לא הייתה בתוך הגן, היא הייתה כנראה בשעת חצר. המנהלת לא הבינה איך הגעתי כל כך מהר". האם סיפרה על מקום שנקרא "בית העץ", מקום בחצר המשחקים שאליו כביכול נשלחים הילדים לעונשים, ושם באותו מקרה קשה מצאה את בתה עם חבלות קשות.

ארגז חול, גן ילדים (צילום: rf123, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: rf123, חדשות

"היום, אחרי כל העדויות של ההורים ושל הילדים זה נקרא כבר 'בית העונש'", תיארה בכאב. "הילדה הייתה בחול וכולה הייתה דם, כל הפה שלה והבגדים. נשברו לה שתי שיניים והלסת העליונה והאף נפתחו לה. צרחתי שם את נשמתי, לקחתי את הילדה בידיים והיא הצביעה על הצוות. היא דיברה לא ברור ולא הבנתי מה היא רוצה להגיד. הלכתי מהר למרפאה ושם חבשו אותה ונתנו לה טיפול ותרופות. כשהגעתי למנהלת באותו היום למלא את דוח התאונה – הדוח היה שקרי. היא לא כתבה שם שנשברו לה השיניים או שנפתחה הלסת. היא כתבה שהגננת הרימה אותה ושטפה לה פנים וטיפלה בה בזמן שאני הגעתי לשם, ושהיא הייתה בכלל בשמש בחוץ".

"דוחפת את הראש לקיר ואומרים – 'ככה עושים לי בגן'"

באותו מקרה, צוות המעון סיפר לאם שבתה בכלל נפלה מנדנדה, כך לדבריה - אלא שהיא לא קיבלה את גרסת הצוות והגיעה למקום כדי לראות בעצמה את המתקן. כשהגיעה, הוא כבר הוסר. "אין נדנדה והבת שלי הייתה לי על הידיים והיא מצביעה לי על הגננת, אומרת לי 'היא, היא' ואני עדיין לא קלטתי. הם הביאו את זה לטיפול המפקחת ואני תמיד בטלפונים, מנסה לבדוק מה קורה עם זה. תוך כדי שאני בבירורים, הילדה חוזרת עם סימנים כחולים ושריטות. היא בוכה שהיא לא רוצה ללכת לגן".

גן ילדים - אילוסטרציה (צילום: Dmitri Ma, Shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: Dmitri Ma, Shutterstock

"לפני חודש בערך התחלתי לגמול אותה מטיטול כי בשנה הבאה היא נכנסת לגן עירייה והילדה כבר מדברת, לא כמו שהייתה בתחילת השנה - והיא אומרת לי את השם של הגננות ושל הסייעות", הוסיפה ותיארה גם איך המקרים הקשים שעברה בתה משפיעים עליה גם בהתנהגות שלה בבית.

"היא דוחפת את הראש לקיר ואומרים – 'ככה עושים לי בגן', יושבת באסלה וקמה בבכי שאסור לשבת כי ייתנו לה מכות", תיארה. "היא שמה את הבובה על האסלה ופשוט מטיחה את הראש שלה באסלה ואומרת 'מכות בובה, מכות'". בגלל ההתנהגות החריגה, האם הגיעה למעון כדי לדווח – אבל שם בכלל קשרו את זה לגמילה מחיתולים.

"הגעתי עם זה למנהלת והיא שואלת אותי בכלל אם הגמילה הולכת בסדר. מבחינתה הכל בסדר וזאת ילדה שתמיד יודעת להגיד שיש לה - ובבית היא לא עושה", סיכמה. "היא הולכת מאחורי הדלת בחדר, עושה את הצרכים שלה בפחד מאחורי הדלת - ובאה אליי ואומרת לי 'לא מכות, לא מכות'. ואני אומרת 'למה שאני אתן לך מכות?', והיא אומרת את השם של הגננת ושמרביצים לה ושצובטים אותה. לפני שבועיים הגעתי לגן וראיתי שיש לה סימנים של צביטות בישבן, 4 נקודות כחולות. כששאלתי אותה 'מה זה?' היא אמרה לי את השם של הגננת שוב, שהיא עושה לה את זה כי ברח לה פיפי. וזאת לא רק הבת שלי, כולם מספרים את אותו הדבר".